Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking'den Uzaylılarla İlgili Okudukça Ürpereceğiniz Bir İddia Daha Geldi!

25bPAYLAŞIM

Herkes nerede?

İki kelimelik bu soru, sorgulamayı ve zihninin derinlerine inmeyi seven herkesin favorisi durumunda son zamanlarda.

SETI projesi ile en üst seviyeye çıkmış dünya dışı zeki varlık araştırmaları, günümüz itibari ile bir sonuç vermedi.

Fakat evren hakkında edindiğimiz bilgiler artık bir belirti almamız gerektiğini yüzümüze vuruyor.

Peki, neden halen bir ses yok onlardan?

Neredeler, neden bize ulaşmıyorlar, yoksa bizi umursamıyorlar mı?

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking’e göre olay tam da bu, bizim varlığımızdan haberdarlar fakat umursamıyorlar.

Son zamanlarda artan dünya dışı zeki yaşam arayışımızın da önündeki en büyük tehlike bu aslında, varlığımızla onları rahatsız edecek seviyeye gelmemiz ve neticesinde de yok edilmemiz.

“Bizim varlığımızın farkındalar madem, neden kendilerini bizlere göstermiyorlar, neden hiçbir haber alamıyoruz onlardan?” diye düşünebilirsiniz.

Öyleyse şöyle düşünün…

Biraz önce -ya da belki de şu an- yolda yürürken ayağınızın altından pek çok börtü böcek, karınca geçti. Hiçbirinin farkında oldunuz mu?

Ya da şöyle soralım, umursadınız mı onları?

Cevap büyük ihtimalle hayır, değil mi?

İşte uzaylıların dünyamızı ziyaret etmemesi ya da ediyorsa bile bizimle iletişime geçmemesinin en büyük sebeplerinden birisi olarak bu kabul ediliyor.

Bizlerin burada olduğumuzu biliyorlar fakat umursamıyorlar.

Çünkü geldiğimiz teknolojik gelişmişlik seviyesi, onlara sorun yaratabilecek durumda değil henüz ve onlar için bir tehlike teşkil etmiyoruz.

Onlar da bizi tek kelime ile sallamıyorlar.

Varlığımızın farkındalar, ama insan denilen varlığı kayda değer görmüyorlar.

Bu sebeple de bizler onlar için vücutlarında yaşayan bir bakteriden farksızız ve onlara sorun çıkarana kadar da bizimle bir işleri yok.

Bizlerden her anlamda gelişmiş seviyede olan uzaylılar için bir bakteriden daha fazla değerimiz yok.

Kısacası kendimize değer atfetmeyi ve yersiz egolarımızın altında ezilmeyi bırakmanın zamanı gelmedi mi, ne dersiniz?

Ünlü fizikçi Carl Sagan bu konuda şöyle der:

Şu noktaya tekrar bakın. Orası evimiz. O biziz. Sevdiğiniz ve tanıdığınız, adını duyduğunuz, yaşayan ve ölmüş olan herkes onun üzerinde bulunuyor. 
Tüm neşemizin ve kederimizin toplamı, binlerce birbirini yalanlayan din, ideoloji ve iktisat öğretisi; insanlık tarihi boyunca yaşayan her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak, her medeniyet kurucusu ve yıkıcısı, her kral ve çiftçi, her aşık çift, her anne ve baba, umut dolu çocuk, mucit, kâşif, ahlak hocası, yoz siyasetçi, her süperstar, her "yüce önder", her aziz ve günahkâr onun üzerinde - bir günışığı huzmesinin üzerinde asılı duran o toz zerresinde.

Evrenin sonsuzluğu karşısında dünya çok küçük bir sahne. Bütün o generaller ve imparatorlar tarafından akıtılan kan nehirlerini düşünün, kazandıkları zaferle bir toz tanesinin bir anlık efendisi oldular. O zerrenin bir köşesinde oturanların başka bir köşesinden gelen ve kendilerine benzeyen başkaları tarafından uğradığı bitmez tükenmez eziyetleri düşünün, ne çok yanılgıya düştüler, birbirlerini öldürmek için ne kadar hevesliydiler, birbirlerinden ne kadar çok nefret ediyorlardı.

Böbürlenmelerimiz, kendimize atfettiğimiz önem, evrende ayrıcalıklı bir konumumuz olduğu hakkındaki hezeyanımız, hepsi bu soluk ışık noktası tarafından yıkılıyor. Gezegenimiz, onu saran uzayın karanlığı içinde yalnız bir toz zerresi. Bu muazzam boşluk içindeki kaybolmuşluğumuzda, bizi bizden kurtarmak için yardım etmeye gelecek kimse yok.

Dünya, üzerinde hayat barındırdığını bildiğimiz tek gezegen. En azından yakın gelecekte, gidebileceğimiz başka yer yok. Ziyaret edebiliriz, ama henüz yerleşemeyiz. Beğenin veya beğenmeyin, şu anda Dünya sığınabileceğimiz tek yer.

Gökbilimin mütevazılaştırıcı ve kişilik kazandıran bir deneyim olduğu söylenir. Belki de insanın kibrinin ne kadar aptalca olduğunu bundan daha iyi gösteren bir fotoğraf yoktur. Bence, birbirimize daha iyi davranma sorumluluğumuzu vurguluyor, ve bu mavi noktaya, biricik yuvamıza.

"BU SAHİP OLDUĞUMUZ TEK ŞEY".

Daha fazla beyin yakan teori için şu içeriğimizi okuyabilirsiniz:

Uzaylılar Tarafından Halen Ziyaret Edilmememizin Tüyler Ürpetici 11 Nedeni - onedio.com
Uzaylılar Tarafından Halen Ziyaret Edilmememizin Tüyler Ürpetici 11 Nedeni - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anil-oksak

İnsanlığın bu açıklamaları ciddiye aldığını sanmıyorum

shadow123

Amk tabi uzaylılar bizi takmaz, yakında hepimiz birbirimizi öldürcez gerek kalmaycak Akıllı la bu uzaylılar amk....

seyirci

yukarıda facebook yorumlarında biri demişki biz zayıfken zor zamanımızda yanımızda olsunlar bizde insan oğlu olarak gelişince onların yanında oluruz... neremle gülsem şaşırdım 1. biz gelişirken onlar gelişmeyecekmi biz daha onları bulamıyorken onlar kendini böyle iyi saklayabiliyorlarsa gelişmişlik seviyesini tasavvur edebiliyormusun zeka seviyesi arşa çıkmış varlıklarla bir mi tutuyon kendini evcil hayvana numara öğretir gibi eğlenirler senle... ve 2. olarak hiç mi tarih okumadın herkez birbirini sırtından bıcaklarken ... sen şükret gelmiyorlar seninle aynı dünyada yaşayan güçlü varlıklardan korkuyorsun acaba bu gün ne dedi yarın ne olacak diye düşünüyorsun canları sıkılırsa bir uzaylı gelirse...

charles-geman

Stephen Hawking şunu demiş diye yorum dolu. Konuyu gözünüzle okuduğunuza emin misiniz? Bu konunun yazarı da bizi yiyor galiba "Ünlü fizikçi Carl Sagan bu konuda şöyle der:" diye alıntıya giriyor. Yani Hawking değil Sagan'ın fikirlerini veriyor. Konuyu yazan bir cahil, okuyanlar iki cahil. Ondan sonra bir de ben bakteri miyim diye atarlanıyor. Ego yapıyor. Daha okuduğunu anlayamıyorsun? Dünyada herşeyi başarmışız gibi, Uzaylılar niye gelmiyor diye üzülüyorlar.

leopardis

Görüş Bildir