Ağır Roman Boğaz'da Bitti

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Ünlü Edebiyatçı İntihar Etti

Ünlü Edebiyatçı İntihar Etti

Ünlü karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan edebiyatçı kardeşi Metin Kaçan'ın intihar ettiğini doğruladı.

Sinemaya uyarlanan ve Okan Bayülgen ile Müjde Ar’ın başrollerini oynadığı Ağır Roman kitabının yazarı Metin Kaçan intihar etti. Çengelköy Polis Merkezi’ne giden taksi şoförü Yüksel Güçlü, Metin Kaçan olduğunu söyleyen bir kişinin fotoğraf çekeceğini söyleyip yavaşlamasını istediğini, yavaşlayınca da cüzdanını ve telefonunu bırakıp otomobilden fırlayıp korkulukları aşarak kendini Boğaz’a bıraktığını söyledi.

Taksicinin karakolda verdiği ifadeye göre olay geçtiğimiz pazar günü sabaha karşı meydana geldi. Karakola panik halinde gelen 34 TFL 25 plakalı taksinin sürücüsü Yüksel Güçlü, Esenler’den taksisine binen müşterisi ile sohbet ederek Köprüye kadar geldiklerini anlattı. Şoför Güçlü karakoldaki ifadesinde, “Bana yazar Metin kaçan olduğunu söyledi. Üsküdar’da evi varmış oraya gideceğini söyledi. Köprüye girdikten sonra fotoğraf çekeceğini söyleyerek yavaşlamamı istedi. Aklıma kötü bir şey gelmediği için yavaşladım. Ben ne olduğunu anlamadan cep telefonu ile cüzdanını koltukta bırakıp aşağı atladı. Ben müdahele edemeden koşarak korkuluklara ulaştı ve kendini aşağı bıraktı” dedi.

Polis ekipleri köprü üzerindeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde bir kişinin taksiden inip kendini boşluğa bıraktığını gören ekipler, arama kurtarma çalışması için Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi’ne haber verdi. Ancak yapılan aramalarda hiç bir ize rastlanmadı. Polis, ellerindeki cüzdan ve telefonu tutulan zabıtlarla birlikte Üsküdar Cumhuriyet Savcılığgına gönderdi.

Sosyal medyada yangın gibi yayıldı.

Sosyal Paylaşım sitelerinde Metin Kaçan’ın intihar ettiği haberleri yayıldı. Kaçan’ın öldüğüne dair, sosyal medyada çıkan söylenti, ailesini ve arkadaşlarını tedirgin etti. Ağabeyi, karikatürist Hasan Kaçan’a gün boyunca cep telefonundan ulaşılıp bilgi alınamazken, asistanı Sebile Hanım, “Kendilerinin de Metin Kaçan’a ulaşamadığını, haber beklediklerini” söyledi.

Kaçan ailesinin farklı semtlerde oturduğunu, birbirleri ile ilgili çok bilgileri olamayabileceğini dile getiren Sebile asistan, “Aile, Kadıköy yakasında oturuyor. Hiçbir bilgileri yok. ‘Metin böyle sık sık ortadan kaybolur’ diyorlar ama çıkan haberler herkesi çok yıpratmış durumda. Biz de bir bilgi ulaşmasını bekliyoruz. Elimizde sadece bu haberlerden dolayı endişeli bir aile var.” dedi.

“Ara sıra kaybolur”

Yazarın yeğeni Uğur Kaçan, amcasının ara sıra böyle ortadan kaybolduğunu söyledi. Özellikle Twitter’da paylaşılan ölüm haberlerini görünce kendisine ulaşmaya çalıştıklarını, ancak aileden kimsenin irtibata geçemediğini ifade etti. “Ağır Roman”ı beyaz perdeye uyarlayan yönetmen Mustafa Altıoklar ve yazar Yekta Kopan ise Metin Kaçan hakkında ortaya atılan iddialar hakkında net bir yorumda bulunamazken, “Kaçan’a ne olduğu” sorusunu herkesin birbirine sorduğunu ama kimsenin, yazarın akıbetiyle ilgili somut bir bilgiye ulaşamadığını belirtti.

Kaçan’ın çok yakın arkadaşı şair Küçük İskender, “Benim de kulağıma böyle şeyler geldi. Ama ailesine ulaşıp teyit edemedim” dedi.

Twitter’de “Metin Kaçan ile ilgili iddiaların asparagas çıkmasını diliyorum”, “Metin Kacan Abimizden hala ses seda yok. Vardir bi numarasi gene... Diye umit edelim tabii...”, “Metin Kaçan’ın gayb âlemine seyahatnamesinden etik dışı reklam kokusu geliyor” mesajları geçildi. Kaçan’ın yapımcısı Yelda Kelly, Medyatava internet sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sosyal Medya’da yer alan Kaçan’ın intiharı ile ilgili söylentilerin aslı astarı yoktur. Senaryo grubumuz bugün kendisi ile bir toplantı gerçekleştirdi, gün içinde bende konuştum. Ama kendisi yılbaşı sonrasında sevgilisinden ayrıldı, çok üzgün bir durumda şu sıralar. Telefonu kapalı, ulaşamıyoruz, ama kaygılanacak bir durum yok, sanatçılar beklenmedik durumlar karşısında bazen kendilerini geri çekip, inzivaya çekilebilirler...”

Haberin Tamamı İçin:

Edebiyatçı Metin Kaçan İntihar Etti

Edebiyatçı Metin Kaçan İntihar Etti

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Ağır Roman Boğaz'da Bitti

Ağır Roman Boğaz'da Bitti

Geçen cumartesi günü köprü üstünde durdurduğu taksiden inip aşağı atlayan kişinin, Metin Kaçan olduğu ortaya çıktı. 'Ağır Roman'la ünlü olan yazarın cesedi henüz bulunamadı.

Twitter'da dün akşam saatlerinde yayılan üzücü dedikodu bu kez doğru çıktı. Ünlü mizahçı Hasan Kaçan intihar ettiği iddia edilen kardeşi yazar Metin Kaçan'ın vefatını Twitter'dan doğruladı.

İstanbul'da 5 Ocak gecesi saat 22.30 sıralarında meydana gelen olayda, Şişli'deki bir otelin önünden Anadolu yakasındaki evine gitmek üzere taksiye binen bir kişi, Boğaziçi Köprüsü'ne yaklaştıkları sırada taksici Yüksel Güçlü'ye "Yolda manzara fotoğrafları çekeceğim, yavaş gidelim" dedi. Ancak tam köprünün üzerine geldikleri sırada aniden kapıyı açan 50 yaşlarındaki adam, Güçlü'nün şaşkın bakışları arasında kendini aşağı bıraktı. Taksicinin ihbarı üzerine olay yerine giden deniz polisi, suda bir süre arama yaptı, ancak bir sonuca ulaşılamadı. Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne alınan taksici Güçlü, arabada kalan şahsa ait eşyaları polise teslim etti. Şahsın cüzdanından çıkan kimlik bilgilerine göre köprüden atlayan kişi, sinemaya da uyarlanan Ağır Roman adlı eseriyle şöhreti yakalayan yazar Metin Kaçan'dı. Taksici Güçlü polisteki ifadesinde "Köprüye geldiğimizde fotoğrafın açısını ayarlamak için durmamı istedi. Kapıyı açtı ve köprüden atladı" dedi. Polis kısa bir süre sonra, ünlü yazarın ağabeyi Hasan Kaçan'a ulaştı. Ekmek Teknesi'ndeki "Heredot Cevdet" karakteriyle tanınan karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan, soluğu Çengelköy Sabancı Polis Merkezi'nde aldı. Kaçan, kardeşini bir ay önce gördüğünü ve neden intihar girişiminde bulunduğunu bilmediğini söyledi. Olayın şokunu yaşayan Kaçan, önceki gün de Yalova'da sahile vuran 50 yaşlarındaki bir erkek cesedini teşhis etmek üzere kente gitti. Ancak ceset 51 yaşındaki Metin Kaçan'a ait değildi.

BİLGİLER MAALESEF DOĞRU

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Boğaziçi KöprüsüİntiharİstanbulOkan BayülgenPolisSahil GüvenlikSosyal MedyaTwitterÜsküdarcep telefonuolay
Görüş Bildir