Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üniversiteler Çözüm Süreci İçin Toplandı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Üniversiteler Çözüm Süreci İçin Toplandı

Üniversiteler Çözüm Süreci İçin Toplandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, 16 üniversitenin rektörü ile bir araya geldi.

Çetinsaya, Alanya ilçesine bağlı Türkler beldesindeki bir otelde düzenlenen 2013 yılı 2. Üniversiteler Bölge Toplantısında yaptığı konuşmada, bu yılın ilk bölge toplantısını Fırat Üniversitesi'nde, ikincisini de Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bölge toplantılarında üniversitelerin ve YÖK'ün temel sorunlarını, uluslararası ilişkileri ele aldıklarını anlatan Çetinsaya, burada da 16 üniversitenin rektörü ile bu sorunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunacaklarını kaydetti.

Toplantılarda çözüm süreci ile ilgili görüşleri de paylaştıklarını ifade eden Çetinsaya, "Türkiye'de, adına çözüm süreci denilen önemli bir dönüm noktasına da denk geldiği için toplantılarımızda bu konudaki görüşlerimizi de birbirimizle paylaşacağız, istişare edeceğiz. O bakımdan bu toplantının verimli geçmesini diliyorum" dedi.

Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Toplantıya Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suha Aydın, Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe katıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAntalyaAydınBilimKilisMardinMersinOsmaniyeşeker
Görüş Bildir