Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üniversite Öğretim Görevlisi Alacak

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Üniversite Öğretim Görevlisi Alacak

Üniversite Öğretim Görevlisi Alacak

Bingöl Üniversitesi, (BÜ) çeşitli birimlerimde istihdam etmek üzere öğretim üyeleri alacak.

Akademik Personel alımına ilişkin duyurular, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'ne 1 profesör, Fen Edebiyat Fakültesi’ne 2 yardımcı doçent ve Genç Meslek Yüksek Okulu’na 1 yardımcı doçent alacak.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli birimlerinde istihdam etmek üzere öğretim üyeleri alacak.Öğretim üyesi alımıyla ilgili duyuru, üniversitesinin ''www.bingol.edu.tr'' internet adresinin duyurular kısmında yayımlandı. Son başvuru süresi, 28 Haziran 2013 olarak belirlendi.

Duyuruda müracaatta istenilecek belgeler için şu bilgilere yer verildi;

Profesör kadroları için:

Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine, özgeçmişini, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı doçent kadroları için:

1. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun'un 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmalı.

2. Dilekçede aday yabancı dilini belirtmeli.

3. Özgeçmiş, yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi), 2 adet fotoğraf ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet dosyayı ekleyerek İlgili Fakülteye müracaat etmeleri gerekmektedir.

4. Tüm adaylar için, 2547 sayılı Kanun un 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde yabancı dil sınavı yapılacaktır. Adayların sınava girmeleri zorunludur.

5. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih, daha sonra adaylara üniversitemizin web sitesinde duyurulacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bingölweb
Görüş Bildir