Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üniversite Öğrencilerinin Kısa Filmleri Festivalde Yarışacak

0PAYLAŞIM

Üniversite Öğrencilerinin Kısa Filmleri Festivalde Yarışacak

SAKARYA Anadolu Ajansı - Türkiye ve yurt dışında lisans seviyesinde eğitim gören üniversite talebelerinin katılımına sarih olan 6. Sakarya Beynelmilel Kısa Film Şenliği, 20-22 Ekim tarihlerinde tertip edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Sakarya Üniversitesi SAÜ İrtibat Fakültesi ve Sakarya Megakent Belediyesi iş birliğinde asıllaştırılacak şenliğin tanıtım buluşması yapıldı.

Türkiye ve yurt dışında lisans seviyesinde eğitim gören tam üniversite talebelerinin katılımına sarih olan, kurmaca ve evraksal kategorilerinde tertip edilecek şenliğe katılımcılar 5 Ekim'e kadar müracaat etebilecek.

Süresi 25 dakikayı aşmayan ve 1 Ocak 2018'den sonra çekilen filmlerin yarışacağı şenlikte, ilk 3'e girenlere muhtelif para mükâfatları ibraz edilecek.

  • "Gençlerimize ve sanatçılarımıza takviye olmaya çaba gösteriyoruz"

Adapazarı ilçesindeki Orman Park'ta tertip edilen buluşmada konuşan Sakarya Megakent Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tarihte sanatkarların desteklenmesi dolayısıyla yapıtlarının çağlar sonrasına kadar eriştiğini söyledi.

Günümüzde de bu yardımların sürdüğünü dile getiren Yüce, "Biz de gençlerimize ve sanatçılarımıza takviye olmaya çaba gösteriyoruz. Bu şenliğini de bu kapsamda değerlendirmek gerekiyor. Şehrimizin natürel hoşluklarını, tarihi yapıtlarını ve muazzam kültürünü belki de tüm dünyaya tanıtacak gençlerimize sanatçılarımıza hürmet dinliyoruz." dedi.

  • "Şenlik kente ayrı bir renk katacak"

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ise şenliğin beynelmilelleştirme fikrinin üniversitenin vizyonuyla örtüşmesi açısından ehemmiyetli olduğunu ancak bu biçimde hakikat emeline eriştiğini kaydoldu.

Kültür-sanat aktifliklerinin şehre değer veren organizasyonlar olduğuna işaret eden Savaşan, şöyle konuştu:

"Bu şenlik kente ayrı bir renk katacak. İnanıyorum ki müsabakaya çok rakamda kısa film gelecek. İrtibat fakültelerindeki ve öteki fakültelerden alana ilgi duyan talebelerin kamerayı ellerine almaları, senaryo yazmaları ve bir tamlık içerisinde kısa film haline getirmeleri şahane bir şey. Bu aktifliğe katkı sunan tüm gençleri alınlarından öpüyorum. Onlar sayesinde Türkiye olarak ileride çok daha iyi bir ülke olacağız. Kültürünü inşa eden bir jenerasyon karşımızda olacak."

SAÜ İrtibat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ise şenliğin beynelmilel mecralarda tanınması için basın üyelerinin üzerine ehemmiyetli vazifeler düştüğünü ifade etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir