Üniversite Eyleminde 'Kamera' Gerginliği

 > -

Üniversite Eyleminde 'Kamera' Gerginliği

Üniversite Eyleminde 'Kamera' Gerginliği

Edirne'de ODTÜ'lü öğrencilere destek vermek isteyen Trakya Üniversitesi bir grup öğrenci rektörlüğe kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı.

Eylemci öğrencilerden bazıları kendilerini kamerayla görüntüleyen polislerin yanına giderek tepki gösterdi ve görüntü almalarına izin vermedi.

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'nde bir grup öğrenci, ODTÜ'de yaşanan olayları protesto etmek için Menza yemekhanesi önünde toplandı. Ellerinde pankart ve dövizlerle Kürtçe sloganlar atan grup kendilerini kameraya alan güvenlik güçleri ve özel güvenlik personeline tepki gösterdi. Sivil olan polis memuru ve güvenlik personelinin yanına gelerek çekim yapmalarına izin vermeyen öğrenciler üniformalı güvenlik görevlileriyle de tartıştı. Daha sonra rektörlük binasına kadar yürüyen öğrenciler, 'her yeri ODTÜ'ye çevireceğiz', 'üniversiteler faşizme mezar olacak', 'Yener Yörük bizim rektörümüz değildir' sloganları attı. Ellerinde Orta Doğu Teknik ve Trakya üniversitelerinin kısa adları olan 'OD-TÜ' yazılı balonlu pankartı salarak basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

Engin ÖZMEN/EDİRNE,(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Orta Doğu Teknik ÜniversitesiPolis
Görüş Bildir