Üniversite Eğitimini Evlendikten Sonra Tamamladı, Beylikdüzü’nde Tekerlekli Sandalyeyle Dolaştı: Daha Önce Hiç Duymadığınız Yönleriyle Dilek İmamoğlu

23bPAYLAŞIM

Seçimlerle yatıp kalktığımız şu günlerde duyarlılığı, sosyal bilinci ve her daim eşi Ekrem İmamoğlu'nun yanında oluşuyla Dilek İmamoğlu son günlerde herkesin beğenisini kazanıyor. Biz de sizler için dilimiz döndüğünce kendisini anlattık.

Neredeyse yıllardır seçimle yatıp kalkıyoruz, her gün hayatımıza yeni bir ismi katıyoruz ve gelişmelere adapte olmaya çalışıyoruz ancak bu seferki biraz başka...

Ekrem İmamoğlu'ndan bahsediyoruz. 31 Mart yere seçimleriyle birlikte ismini duymaya başladığımız Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, aday olduğu günden bu yana gündemden hiç düşmedi.

Adaylığı, açıklamaları, mazbatasının verilmesi, geri alınması, vaatleri ve herkesi kucaklaması kadar ailesiyle de gündeme oturdu desek yeridir.

Oğulları Mehmet Selim ve Semih ile kızları Beren İmamoğlu ailesini adeta tamamlıyor ama biz bugün sizlere Dilek İmamoğlu'ndan bahsedeceğiz.

Şurada anlatmıştık: 👇

Ekrem İmamoğlu'nun Gözlerden Kalpler Çıkartan Ailesini Yakından Tanımak İsteyenler Buraya! - onedio.com
Ekrem İmamoğlu'nun Gözlerden Kalpler Çıkartan Ailesini Yakından Tanımak İsteyenler Buraya! - onedio.com

Her fırsatta aday olan eşi Ekrem İmamoğlu'nun yanında olan,

Seçim kampanyasını birlikte yürütmenin yanı sıra mitinglere de katılan,

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sırasında eşinin görevini daha iyi yürütmesi için kendisi de çalışan Dilek İmamoğlu'nu anlatacağız bugün sizlere, dilimiz döndüğünce...

Aslen Trabzonlu olan ve İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’nü bitirdikten sonra Kamu Maliyesi okuyan Dilek İmamoğlu, yüksek lisansını İşletme alanında yaptı.

45 yaşında olduğuna hiçbirimiz inanamasak da Dilek Hanım 1974 doğumlu... Trabzon'da dünyaya geldi ve ilköğretimini de burada tamamladı.

Şimdilerde Yönetim Organizasyon doktorasına devam eden Dilek İmamoğlu tüm bunları evliyken gerçekleştirdi!

İstanbul Üniversitesi'nde Turizm okuduktan sonra Kamu Maliyesi bitiren Dilek İmamoğlu, İşletme master'ı yaptıktan sonra da eğitim hayatını devam ettirdi. Yönetim Organizasyon doktorasını bitiren ve tez aşamasına geçen first lady adayının eğitim aşkı ayakta alkışlatıyor, siz ne dersiniz?

Arkadaş ortamında tanıştığı ve anlaştığı Ekrem İmamoğlu'yla 21 yaşındayken evlendi.

Arkadaşının kardeşi olduğu için başta çekinse de Ekrem İmamoğlu sonunda hayatının aşkına kavuşmuş... Çiftin düğündeki heyecanı fotoğrafa nasıl güzel yansımış! 😍

Genç sayılabilecek bir yaşta evlendikten ve eşiyle birlikte mutlu bir yuva kurduktan sonra üç çocuk sahibi olan Dilek İmamoğlu yoğun temposu nedeniyle eşinin eksik olduğu yerleri tamamladı.

Evlendikleri günden bu yana birbirlerine destek olan ve Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini birlikte yürüten çift sosyal sorumluluk alanında pek çok işe imza attı.

Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sırasında sosyal sorumluluk çalışmaları yapan Dilek İmamoğlu, bedensel engelli vatandaşların yaşadıklarını anlamak için tekerlekli sandalyeyle dolaştı.

Evet, yanlış okumadınız! Sosyal sorumluluk kapsamında her alanda gelişmeyi istedi ve halka hizmet etmek için geride kalmak yerine elini taşın altına koydu.

Tekerlekli sandalyeyle toplu taşıma kullandı, kaldırımların durumunu gözlemledi ve vatandaşların nabzını yokladı.

Gözlemlediği sorunları bir rapor halinde belediyeye sunan Dilek İmamoğlu, en az Ekrem İmamoğlu kadar Beylikdüzü halkının gönlüne taht kurdu.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, henüz kesin sonuçlar açıklanmamışken Semiha Yıldırım ile dış görünüşleri açısından karşılaştırılmalarına verdiği cevapla da herkesin takdirini kazanmıştı.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın görüntüleri üzerinden çirkin bir karşılaştırma yapıldı. Bu paylaşımları iyi niyetli bulmadığını ifade eden Dilek İmamoğlu, güzelleme yaptıklarını zannedenler hakkında şunları söyledi: "Eğer bir aşağılama ya da güzelleme yaptıklarını sanıyorlarsa bilmeliler ki beni de aşağılıyorlar. Çünkü ben Sayın Semiha Yıldırım’ın fotoğrafına bakınca kendi annemi, kendi ablamı görüyorum. Onların tercihi de böyle. O yüzden bu paylaşımı hiç iyi niyetli bulmuyorum.”

Şurada anlatmıştık: 👇

Eril ve İlkel Diliniz Sizin Olsun, Kız Kardeşlik Kazanacak! Dilek İmamoğlu’nun Semiha Yıldırım’la Karşılaştırılmasına Verdiği Muazzam Tepki - onedio.com
Eril ve İlkel Diliniz Sizin Olsun, Kız Kardeşlik Kazanacak! Dilek İmamoğlu’nun Semiha Yıldırım’la Karşılaştırılmasına Verdiği Muazzam Tepki - onedio.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının eşi olarak sorumluluklarının bilincinde olduğunu her fırsatta dile getiren Dilek İmamoğlu kadınlar, çocuklar ve engelliler için daha rahat bir şehir hayal ediyor.

Herkesin güvenli bir şekilde yaşaması ve hayata aktif katılması için 2015 yılında “Yaşamda Eşitlik Şartı Sözleşmesi” imzaladıklarının ve hayata geçirdiklerinin altını çiziyor. Özellikle kız çocuklarının eğitimine önem veriyor.

Biz Dilek İmamoğlu'nun duyarlılığına, sorumluluk bilincine ve sevgi fışkıran gözlerine hayran kaldık...

Umarız hep böyle devam eder! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Emine ne mezunuydu ya da rte :D

napayimnickiamk

Amk normalde en az bir insan bir ailede çirkin olur,bu aile kusursuz mk

benim-ben..ask..

Hemen her gün gazete okurum, tekerlekli sandalye haberini hatırlamıyorum, saygın basınımızın ilgisini çekmemiş herhalde..

funda-dag

Her iki belediye başkanı adayını da bir kenara bırakın. Tek dikkatimi çeken, ikisinin de eşlerinin ne kadar temiz bir kalbe sahip olduğu. İki kadın da birbirinden güzel kalpli ve birbirlerine karşı olan seviyeli yaklaşımları da saygı duyulması gereken bir durum. Bravo hanımlar!!!

psyhedelichead

Bilinçli davranan kadının hali tavrı bi başkadır, dikkat çekicidir! Her zaman bir başkalarıyla kıyaslama yapılır.. Kimsenin zoruna gitmesin ama bu kadının yanında diğerleri ezik gibi duracaktır.

Görüş Bildir