Görüş Bildir

Ümit Özdağ'dan Nagehan Alçı'ya: 'Son 10 Yılda Türkiye'deki Gerilimin Mimarlarından Birisiniz'

Anasayfa > Gündem

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gazeteci Nagehan Alçı'ya “Ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından biri olarak görüyorum' dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Habertürk TV yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özdağ'ın, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın bir sorusuna verdiği yanıt stüdyoda gergin anların yaşanmasına neden oldu.

2023 seçimlerine giderken toplumsal gerilimin artmasıyla çatışmalar yaşanabileceğini ve muhalefetin parlamenter sisteme dönüş için iktidarı ikna etmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Alçı, 'Siz de parti programına çok güçlü bir şekilde parlamenter sisteme geçişi yazdınız. Dolayısıyla sizin sistem değişikliği ile ilgili öngörünüz nedir? Nasıl bir yol haritanız var? sorularını yöneltti. 

'Nagehan hanım sizin bu tespiti yapmanızı değerli buluyorum' diyen Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Türkiye'nin toplumsal gerilimin zirvesini yaşadığını ifade etmeniz önemli. Çünkü ben sizi son 10 senede Türkiye'deki toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum. Bu 10 sene içerisinde Erdoğan'ın toplumu germe, düşmanlaştırma, yabancılaştırma ve kavgaya hazırlama politikalarının öncü isimlerinden birisi oldunuz. Ama şimdi galiba tehlikeli bir oyun oynadığınızı gördünüz ki artık parlamenter demokrasiye dönelim diyorsunuz.'

Alçı'nın bu sözlere itiraz etmesiyle stüdyoda tansiyon yükseldi.

İşte o anlar 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
97
50
28
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Jak

E adama soru sordun o da haklı ve çok doğru bir cevap verdi, her şey bu kadar ortadayken daha neyin tantanasını yapıyorsun ak kaşarı.

Mete Han

O her kesin kaşarı sadece

Dark osman

Nagi noldu..dönüşü olmayan yola girdiğini yüzüne söylemeleri gerdi seni biraz? Yok öyle geri dönüş..

Maximre

Helal olsun. Çok doğru demiş.