Uludere, Reyhanlı ve Soma'da Köşk Seçimlerinde Kim, Yüzde Kaç Oy Aldı?

 > -
Uludere, Reyhanlı ve Soma'da Köşk Seçimlerinde Kim, Yüzde Kaç Oy Aldı?

34 sivilin bombalanarak öldüğü Uludere, 52 kişinin bombalı saldırıda öldüğü Reyhanlı ve 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma'da hangi aday, yüzde kaç oy aldı?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son sonuçlara göre, 34 sivilin öldürüldüğü Şırnak’ın Uludere ilçesinde Selahattin Demirtaş yüzde 89,3 oranında oy aldı. Düzenlenen bombalı saldırı sonucu 52 kişinin öldüğü Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Başbakan Tayyip Erdoğan yüzde 73,6 oranında oy aldı. 302 madencinin yaşamını yitirdiği Manisa’nın Soma ilçesinde ise yüzde 49,4 oy oranı ile çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu önde giderken, Başbakan Tayyip Erdoğan ise yüzde 48,1 oy oranına sahip.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan felaketlerle gündeme gelen Uludere, Reyhanlı ve Soma’da sandıkların çoğu açıldı.

34 sivilin bombalanarak yaşamını yitirdiği Uludere’de 46 sandıktan 36’sı açıldı. Son duruma göre Selahattin Demirtaş yüzde 89,3 oranında oy alırken, ikinci sırada yğzde 8,1 oy oranı ile Başbakan Tayyip Erdoğan ve üçüncü sırada Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 2,5 oranında oy aldı.

52 sivilin bombalı saldırıda yaşamını yitirdiği Reyhanlı’da toplan 150 sandığın 90’ı açıldı. Başbakan Tayyip Erdoğan yüzde 73,6 oy oranına sahipken, ikinci sırada Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 23,2 ve üçüncü sırada yüzde 3 oy oranı ile Selahattin Demirtaş yer aldı.

301 madencinin öldüğü Soma’da ise 243 sandığın 212’si açıldı. Çekişmeli geçen seçimlerde Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 49,4 ile seçimi önde götürürken, Başbakan Tayyip Erdoğan yüzde 48,1 oranında oy aldı. Selahattin Demirtaş’a ise yüzde 2,4 oranında oy atıldı.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanHatayManisaRecep Tayyip ErdoğanReyhanlıSelahattin DemirtaşŞırnakSoma
Görüş Bildir