Uludağ Üniversitesi Rektörü: Bilimsel Araştırma Projelerine 10 Milyon Tl Ayırdık

-

Uludağ Üniversitesi Rektörü: Bilimsel Araştırma Projelerine 10 Milyon Tl Ayırdık

Uludağ Üniversitesi Rektörü: Bilimsel Araştırma Projelerine 10 Milyon Tl Ayırdık

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, bilimsel araştırma projeleri için yaklaşık 10 milyon TL ayırdıklarını bildirdi.

UÜ’nün, Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen akademik yıl açılış töreninde konuşan Dilek, yönetim anlayışlarının adalet, ortak akıl, şeffaflık, hesap verme ve hoşgörü olduğunu söyledi.

Bu ilkeleri dillendirmenin yanı sıra uygulamanın zor olduğunu belirten Dilek, şöyle devam etti: "Üniversitelerde akademisyenlerin en hassas olduğu konu, adalet duygusunun zedelendiği alan, akademik kadroların dağıtımı. Bu konu genellikle rektörlerin çok geniş olarak inisiyatif kullandıkları ve dağıtımın rektörün kişisel tercihleri ile gerçekleştirdiği sorunlu bir alan" diye konuştu. Elbette ülkemizde bu güne kadar görev yapan rektörlerin çok önemli bir kısmı kadroların dağıtımında kurum önceliklerini ve ihtiyaçlarını dikkate almışlardır. UÜ olarak bilimsel araştırma projeleri için yaklaşık 10 milyon TL ayırdık.

Vali Şahabettin Harput ise öğrencilerin Türkiye’nin dünyanın güçlü ülkeleri arasında yer almasını kendilerine hedef belirlemelerini isteyen, "Şu anda güç Amerika’nın elinde. Ancak asırlarca bu güç bizim elimizdeydi. 6 asır insanlığa medeniyeti ve adaleti bir miras olarak bizim atalarımız kurdu. Bugün dünyanın zirvesinde Amerika oturuyor. Ancak buradan şunu söylemeliyim ki o koltuk bizim koltuğumuz, o koltuğa biz oturacağız" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir