UltrAslan 'Gezi Parkı Eylemi'de Neden Yoktu?

 > -

UltrAslan'dan Gezi Parkı Eylemi Açıklaması

Günlerdir süren Gezi Parkı eylemleri gündemin ilk konusu olmaya devam ederken taraftar gruplarının eyleme verdiği destek herkesin ilgisini çekiyor. Özellikle dün Beşiktaş Çarşı grubu ve Fenerbahçelilerin toplu halde Taksim Meydanı'na gitmesi dikkat çekmişti. Galatasaray'ın taraftar grubu UltrAslan'dan da konu hakkında bir açıklama geldi...

Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan, Taksim Gezi Parkı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bu olaylarda "siyasi çıkar" gözeten parti ve kuruluşlar eleştirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Bilindiği üzere geçtiğimiz cuma günü Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmemesi için yeşile ve doğaya duyarlı insanlar tarafından bir direniş sergilendi, kendi semtimizdeki bir Park olan Taksim Gezi Parkı’ndaki bu direnişe ultrAslan olarak destek olmak için bir yürüyüş düzenledik, diğer taraftarların da yer aldığı bu yürüyüşe ultrAslan binlerce taraftarıyla öncülük etmiştir. Cuma ve cumadan sonraki günlerde de doğayı koruma adına gösterilen bu sivil direnişe münferit olarak katılan binlerce taraftarımız desteğini sürdürmüştür. Sonraki günlerde Gezi Parkı’nda doğa adına eylemini sürdürenlerin yanı sıra maalesef "parkın sınırları dışına çıktığınızda" siyasi eylemlerin de oluşturulmaya başlandığını herkes gibi bizlerde üzüntüyle izledik. Olayların siyasi bir noktaya taşınmak istenmesini ve bazı kesimlerin sahiplenmeye çalışmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Haberin Tamamı İçin:

© Muhsin Akgün

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüGalatasaray Spor KulübüGezi Parkı
Görüş Bildir