Görüş Bildir

Ülke Genelinde Yağış Beklenmiyor, Sise Dikkat!

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin yüksek basınç merkezinin etkisi altında kalmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle ülke genelinde yağış beklenmiyor. Güneydoğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Değişik yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, gece saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğusunda yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayının görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA 

Az bulutlu, kuzeyinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. 

BALIKESİR Parçalı ve az bulutlu, güney kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere il geneli sisli ve puslu 13

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 13

İSTANBUL Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 12 

SAKARYA Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 15

  • EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney ve iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sisli 2

AYDIN Az bulutlu 15 

İZMİR Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu 15

USAK Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sisli 13

  • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.ADANAParçalı bulutlu 18

ANTALYA Parçalı bulutlu 17

BURDUR Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 5

MERSİN Parçalı bulutlu 17

  • İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli ve puslu 2

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli ve puslu 0

KONYA Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 2

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli ve puslu 2

  • BATI KARADENİ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sisli 9

DÜZCE Az bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 8

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli 5

ZONGULDAK Az bulutlu, yer yer sisli ve puslu 10

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ÇORUM Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 7

ORDU Az bulutlu ve açık 12

SAMSUN Az bulutlu ve açık 13

TRABZON Az bulutlu 12

  • DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.-5

HAKKARİ Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor. -1

MALATYA Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 7

VAN Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor. 3

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 10

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 10

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 12

ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 15

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz'de gece fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgar: Batı Karadeniz: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 gece yarısından sonra batısında batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4,doğusunda batıdan 5 ila 7 , Doğu Karadeniz: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, gece yarısından sonra batısında batıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece yarısından sonra Orta Karadeniz'de 3,0m. Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sabah sisli, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: Orta siste zayıf.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeyinde gündüz güney ve güneybatıdan 3 ila 5, gece güney ve güneydoğudan 2 ila 4; güneyinde güney ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi,

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4,ilk saatlerde doğusu doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve yer yer sisli Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, siste zayıf.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?