Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ulaştırma Bakanı: Dağı Deldik Çünkü Ferhat'ız

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ulaştırma Bakanı: Dağı Deldik Çünkü Ferhat'ız

Ulaştırma Bakanı: Dağı Deldik Çünkü Ferhat'ız

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Van'da katıldığı köprülü kavşak açılış töreninde, "Kuzgunkıran'da dağ bize baktı, biz dağa baktık. En son biz dağı delip geçtik. Tünel yaptık. Çünkü biz Ferhat'ız" dedi.

VAN – Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Van’da yapımı tamamlanan köprülü kavşağın açılış törenine katıldı. Bakan Yıldırım, “Kuzgunkıran’da dağ bize baktı, biz dağa baktık. En son biz dağı delip geçtik. Tünel yaptık. Çünkü biz Ferhat’ız” dedi.

İpekyolu üzerinde yapımına 6 ay önce başlanan ve 54 milyon TL’ye mal olan 608 metrelik İkinisan Köprülü Kavşağı törenle hizmete açıldı. Törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Van Valisi Münir Karaloğlu, AKP Van Milletvekilleri, Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turan ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Bakan Binali Yıldırım, konuşmasına tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden KADEP Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi’ye rahmet okuyarak başladı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bakan Yıldırım, bu ülkeyi kavga, öldürme, terörle bir yere getiren lider ve zihniyet olamayacağını söyledi. Bakan Binali Yıldırım, halkın isteklerine karşı gelinemeyeceğini ifade ederken şöyle devam etti, “Sorunları çözeceksin. İnsanların dertleriyle dertleneceksin. Silah doğrultarak sorun çözemezsin. İnsanları mutlu edecek projeler üreteceksin. İşte biz bunu yapıyoruz. Bir olalım, beraber olalım diye gayret ediyoruz. İşte biz bunu yaparken masal değil, hizmet anlatıyoruz. Kuzgunkıran’da dağ bize baktı, biz dağa baktık. En son biz dağı delip geçtik. Tünel yaptık. Çünkü biz Ferhat’ız. Sizler arkamızda olduğunuz sürece terör de dahil hiçbir şey karşımızda duramaz. Hiçbir bahaneye sığınmadan hizmet ediyoruz."

7 MİLYON KİŞİLİK HAVAALANI

Van Ferit Melen Havaalanı’nın bölge için çok önemli olduğunu belirten Bakan Yıldırım, şu ana kadar yıllık 1 milyon 56 bin olan kapasiteyi 7 milyona yükseltmek için yoğun çalışma içinde olduklarını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBinali YıldırımDiyarbakırTerörVan
Görüş Bildir