Ukrayna'da Af Yasası Onaylandı

 > 
24PAYLAŞIM

Ukrayna'da Önemli Gelişme

Ukrayna'da Önemli Gelişme

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, parlamentoda kabul edilen af yasasını onayladı. Yapılan açıklamada, cumhurbaşkanının yasa tasarısını imzaladığı belirtildi.

Muhalifleri yatıştırmak için Başbakan Mykola Azarov’un istifa etmiş, protesto karşıtı yasanın iptal edilmişti. Son olarak da olaylar sırasında gözaltına alınan göstericilerin affedilmesi kararı alınmıştı. 

Zaman

Haberin Tamamı İçin:

Ukrayna'da Af Yasası Onaylandı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, parlamentoda kabul edilen tartışmalı af yasasını onayladı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı'nın sitesinden yapılan açıklamada, Yanukoviç'in söz konusu yasa tasarısını imzaladığı belirtildi.

Ukrayna Parlamentosu, önceki gün, işgal edilen tüm kamu binaları ve meydanların boşaltılması şartıyla, protesto gösterilerine katıldıkları için tutuklanan, gözaltına alınan ve haklarında mahkumiyet kararı bulunanların serbest bırakılmasını öngören yasayı kabul etmiş, muhalefet ise söz konusu af yasasının her hangi bir şart olmaksızın kabul edilmesini talep etmişti.

ORDU SESSİZLİĞİNİ BOZMUŞTU

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, bu sabah saatlerinde Yanukoviç'e, ülkedeki krizi sona erdirmek için önlem alması çağrısında bulundu.

Ukrayna ordusu, aynı zamanda başkomutan unvanı da bulunan Yanukoviç'e çağrıda bulunarak, ülkede haftalardır süren siyasi krize müdahale ilk kez müdahil oldu.

Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, silahlı kuvvetler personelinin ülkedeki durumu görüşmek üzere dün bakanlıkta toplandığı hatırlatıldı.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir