Görüş Bildir

Uğur Şahin'den Korkutan 'Aşı' Açıklaması

Anasayfa > Gündem

Koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO'su Uğur Şahin, 'Koronavirüse karşı yeni bir aşıya ihtiyacımız olacak, asıl soru yeni aşıya ne zaman ihtiyaç duyacağımız' dedi.

Reuters'a konuşan Almanya merkezli BioNTech şirketinin CEO'su Uğur Şahin, mutasyonlara uğramasına rağmen aşılamanın koronavirüse karşı koruma sağlayacağını söyledi.

"Yeni varyant beklediğimden daha erken geldi"

"Yeni varyant beklediğimden daha erken geldi"

Şahin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  • Aşılanmış olan kişiler ve takviye dozu alanların koronavirüs nedeniyle ağır hastalanmaya karşı yeterli korunmaya sahip olacağından eminiz. Hastalığın diğer tiplerine karşı da koruma sağlanabilir, bunu birkaç hafta içerisinde öğreneceğiz.

  • Koronavirüs aşısını daha hızlı adapte etme kabiliyetine sahibiz.

  • Yeni varyant beklediğimden daha erken geldi. Önümüzdeki yıl gelmesini bekliyordum.

  • Aşı yaptırmış kişilerin yeni varyant sebebiyle ağır hastalanmaya karşı yeterli korumaya sahip olup olmadığı henüz belli değil, ancak öyle olduğunu düşünüyoruz.

  • Koronavirüs aşıları üzerindeki patentin kaldırılmasına karşı değilim. Buna ilişkin çözümlere ilgi duyuyorum.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
14
8
8
7
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Lavrodem

bari eskisinin formülünü Dünya ile paylaşın...yenisi yine doldurur kasanızı

Su Toprak

2 doz biontech olduktan bir ay sonra mutasyonlu covid geçirdim. 8 haftalık gebeyken. Hiç bir ilaç kullanmadım. Şükür ki ağır geçmedi. Kimse de maval okumasın... Devamını Gör

DdmD

zaten kimse hasta olmazsın demiyor ki... aşının olayı o zaten, vücudun aşıyı tanıdığı için daha iyi savunma uyguluyor. baksana ilaç kullanmadan atlatabilmi... Devamını Gör