Görüş Bildir

Uğur Işılak: "Koskoca Cumhurbaşkanı'na 'Tayyip' Diyorlar"

Anasayfa > Gündem

AK Parti'nin şarkıcı milletvekili adayı Uğur Işılak, 'Malum gazetelerin bir yazarı koskoca Cumhurbaşkanı'na 'Tayyip' diyor. Böyle terbiyesizlik olabilir mi' dedi.

AK Parti'nin şarkıcı adayı Uğur Işılak, CNN Türk'te Saynur Tezel'in programına katılarak gündeme ve adaylığına ilişkin açıklamalar yaptı. Işılak 'Bundan 10 yıl evvel bu kadar hakaret küfür yoktu. Malum gazetelerin bir yazarı koskoca Cumhurbaşkanı'na 'Tayyip' diyor. Böyle terbiyesizlik olabilir mi' açıklamasını yaptı.

'CUMHURBAŞKANI'NA 'TAYYİP' DİYORLAR'

İşte Uğur Işılak'ın açıklamalarından satır başları:

'Sabahtan akşama kadar kadın haklarını konuşanlar başörtüsü için neden sustu? Bundan 10 sene evvel bu kadar hakaret küfür yoktu. Malum gazetelerde koskoca cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyen bir gazetenin yazarı hala yayın hayatına devam edebiliyorsa… 'Tayyip' diyor. Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Buna bile müsamaha gösterilen bir ülkede yaşıyoruz.'

'HERKES OTURSUN OTURDUĞU YERDE'

'Herkes otursun oturduğu yerde bizim yaşam hakkımıza müdahale ediliyor diye büyük laflar etmesinler. Ben halkın arasındayım, özgürlüklerine müdahale edilmiş bir tek olaya şahit olmadım.'

'CUMHURBAŞKANIMIZIN TEVECCÜHÜYLE BAŞLADI'

-Adaylığınız nasıl gündeme geldi?

İlk cumhurbaşkanımızın teveccühüyle başladı. Haydi Anadolu dedik, inandık hakka dedik, dombra dedik, sonra Ahmet hoca. Dolayısıyla bir süreç bu. Bir şekilde bir araya geliyorduk, konuşuyorduk. Üç beş dakikalık konuşmalar yapıyorduk. Sonra cumhurbaşkanımızla aramızda diyalog geçti.

'MECLİS'İN SENİN GİBİLERE İHTİYACI VAR'

'Daha sonra biz Ahmet Davutoğlu'yla uçakta birlikteydik. 'Uğur, Meclis'in siyasetin aslında senin gibi insanlara ihtiyacı var' dedi. Ben de dedim ki 'O sahada hizmet edebileceğime inanıyorsanız, bunu sizinle istişare etmek isterim.'

'SON GÜNE KADAR GİZLİ TUTTULAR'

-Aday listesine yazıyorum telefonu geldi mi? Çünkü aday adaylığında yoktunuz...

Aday adaylığında yoktum evet. Şimdi bir anda oldu. Son güne kadar gizli tuttular. Bazı bilgiler sızdırılıyordu. Bunların önünü almak için, bir kat aşağıda telefonlarını bırakıp toplantılarını öyle yapıyorlardı. Belli derin ve paralel yapılardan meseleyi gizli tutmak için toplantıları böyle yapıyorlar.

'UĞUR SİYASETTE KATKI SAĞLAR'

-Sizin için sürpriz oldu mu?

Aday adayı olmadım. Onlar da aday adayı ol demediler. Kimse zaten Cumhurbaşkanı'ndan Başbakan'dan böyle bir söz alıp olmadı zaten. Siyaset olsa da olur olmasa da olur. Baktılar müspet bir yaklaşım var. Onlar da kendi aralarında değerlendirdiler, Uğur siyasette olsa katkı sağlar dediler, biz de girmiş olduk bu yola.

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/video/turkiye/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ece deniz

-koskoca cumhurbaskanınıa ' tayyip diorlar böylesine bİ terbiyesizlik olabilir mi- +bi sarkıcı böylesine yalaka olabillir mi ???