Görüş Bildir

Uğrunda Saatlerimizi Feda Ettiğimiz Minecraft'ı Oynarken Hepimizin Yaptığı 13 Şey

Anasayfa > Iq > Gamer

Minecraft'ı çok büyük bir kısmımız zevkle oynamıştır. Oyunun eskisi kadar popüler olmadığı bu günlerde bile hâlâ benim gibi 1.7.5 sürümünü açıp bir hevesle hayatta kalma oynayanlar da vardır eminim ki. Hangimiz dakikalarca yer altında taş kazarak elmas bulmaya uğraşmadı ki sonuçta? Gelin birlikte Minecraft oynarken hepimizin yaptığı bazı şeylere göz atalım o zaman.

1. Fakir portalı

1. Fakir portalı

Nether'a gitmeden önce fazladan obsidyen toplamaya üşenip köşelerde farklı bloklar kullanmayan yoktur. O obsidyenleri bulması ve kırması eziyet gibiydi sonuçta. Hak veriyoruz.

2. Yer altı evi

2. Yer altı evi

İlk günlerde maden yapıp gelişmeye çalışırken ev yapmaya kaynak harcamayıp kazdığımız yerde mesken tutardık. Oyunu çok ciddi oynayanlar için iyi bir yöntem tabii, ama biraz da yaratıcı şekilde Minecraft'ın keyfini çıkarsak olmaz mıydı sizce?

3. "/gamerule keepInventory True" komutunu kullanmak

3. "/gamerule keepInventory True" komutunu kullanmak

Öldükten sonra eşyalarının gitmemesi için her seferinde 'Bu sefer kullanmayacağım' dediği hileleri hiçbir zaman bırakamayan dostlarımız burada mı?

4. Köy yağması

4. Köy yağması

Hiçbir suçu olmayan köylülerin ekinlerini ve eşyalarını çalıp köyün başına kabus gibi çökerdik. Ne gerek vardı?

5. Lapis kazmak!

5. Lapis kazmak!

Faction sunucularında bütün ench'leri basılmış kazmamızla tonla lapis kazarak her şeyimizi büyülemek için gereken deneyim seviyesine ulaşırdık. Bütün zırhınıza Koruma V, kılıcınıza kallavi bir ateş büyüsü basabildiniz mi bari?

6. Evi kaybetmemek için diktiğimiz direk

6. Evi kaybetmemek için diktiğimiz direk

Görseldeki direği görüyor musunuz? Heh, işte o direk sizin tam evinizi bulmak için kullandığınız direk muhtemelen. Bunun için oyuna fener eklendi aslında, fakat kendisini elde etmek pek kolay değil. Sizin tercihiniz nedir?

7. Bu sefer hile kullanmayacağım!

7. Bu sefer hile kullanmayacağım!

Her hayatta kalma dünyasına 'Bu sefer gamemode kullanmayacağım' diyerek giren, sonrasında ise sıkılıp bir sürü eşya alan, evini yaratıcı modda yapan cengaverleri de biliyoruz. Siz hiç sıfır hileyle oyunu bitirdiniz mi peki?

8. Sandık düzenlemesi

8. Sandık düzenlemesi

Evlerimizdeki sandıkları içeriğine göre düzenler; maden, hammadde, yemek, çöp için ayrı ayrı yerler oluştururduk. Bu düzenleme genelde sonralara doğru iyice berbat bir hal alırdı tabii, ama orayı karıştırmayalım.

9. Eyvah düşüyoruz!

9. Eyvah düşüyoruz!

Nether'da kale bulmak için girdiğimiz kutlu arayışta lav okyanuslarının üzerinden incecik köprülerle geçerken elimiz Shift'ten kayar ve bütün eşyalarımız, deneyimimiz lavda kül olur. Geçmiş olsun.

10. Kırık taş jeneratörü

10. Kırık taş jeneratörü

Özellikle Skyblock oynarken bol bol kullandığımız, saçma olduğu kadar işe yarayan bir taktikti bu. Sınırsız kırık taş elde ettiğimiz için kurduğumuz bu platformun ucunda dakikalarca taş kazardık.

11. Otomatik kapı

11. Otomatik kapı

Oyundaki çok basit, bir o kadar da mutluluk veren mekaniklerden biriydi bu. Kullandığımız basınç plakalarıyla otomatik kapılar yapardık. Tabii bu yöntem zombilerin ve çeşitli yaratıkların eve girmesi için zemin de oluştururdu.

12. Obsidyen için lavı sulamak

12. Obsidyen için lavı sulamak

Nether'a gitmek için obsidyen bulmak lazım, obsidyeni doğal hâlde bulmak da pek kolay değil doğrusu. Bu yüzden yukarıdan getirdiğimiz suyu lavın üstüne bocalayarak kendimize büyük bir obsidyen kaynağı oluştururduk.

13. Şerit madenciliği

13. Şerit madenciliği

Bir elmas bulmak için 11. Y katmanında saatlerde taş kazarak ilerledik, yer altını delik deşik ettik. İstisnasız hepimizin yaptığı bir şey varsa o da muhtemelen budur.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
84
47
28
8
7
7
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?