Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"UEFA İle O Takvimde Anlaştık"

Anasayfa > Spor

"UEFA İle O Takvimde Anlaştık'

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, yaptığı açıklamada, 'futbolda şike' davasında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın sunduğu son mütalaayı hatırlatarak, 'Birtakım teknik hataların, maddi hataların söz konusu olduğunu düşündüğümüzü hep dile getiriyorduk. 3 yıllık süre zarfında ilk defa gerçek anlamda hukuk ve adalete yakın bir resmi kağıt gördüğümü söyleyebilirim' diye konuştu.

'Bu mütalaayı okuduğumda 'evet, artık işler yoluna giriyor, daha adaletli bir mahkemede yargılanacağız' yönünde bir kanat oluştu bende' diyen Otyakmaz, '13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, bu mütalaayı kabul ettiği takdirde bu gerçekleşecek ama kimse de şöyle düşünmesin; 'Öyle karar çıkmıştı, şimdi burada herkes beraat edecek' gibi de bir şey yok. Ben adil bir yargılama sonucunda bu dosyada kim gerçek anlamda suçlu, kim suçsuz yere ceza almış, kim suçlu olmasına rağmen beraat etmiş, bunların hepsinin bu mahkemede masaya yatırılacağına ve Sivasspor'un hakkının, itibarının iade edileceğine bütün kalbimle inanıyorum' değerlendirmesinde bulundu.

Otyakmaz, şunları söyledi

'UEFA'da yaptığımız savunmada ülkemizin hukuk açısından önemli bir süreçten geçtiğini, birtakım hataların olduğunu, şimdi düzelme yolunda olduğunu söylemiştik ama hem yerel mahkemeden alınan hem de kısmen bir üst mahkeme tarafından onaylanmış bir karar olduğunu önümüze sunuyorlardı. Şimdi bir adım daha öne geçtik. 'İşte biz size anlatmaya çalışıyorduk, ülkemiz olağanüstü bir süreçten geçiyor, her şey normale dönmek üzere' diyorduk. İşte bunun da belgesi sayın savcının bu manadaki mütalaası diye elimizde bir koz daha, yani zenginleşmiş bir savunma olduğunu söyleyebiliriz.'

CAS'ta 4 Temmuz'da savunma yapacaklarını belirten Otyakmaz, 'UEFA ile o takvimde anlaştık. UEFA Disiplin Komitesi de CAS'taki davaya taraf olarak katılacağı için karşılıklı bir tarih mutabakatı gerekiyordu. İsviçre'nin Lozan kentinde 4 Temmuz'da toplantı gerçekleşecek ve 7 Temmuz'da nihai karar ortaya çıkacak' dedi.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, sunulan son mütalaanın CAS'taki savunmaları öncesinde ellerini güçlendirdiğine dikkati çekerek, 'İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, belki de ayın 4'üne kadar bu konuda kararını verecek. Yani yeniden yargılamaya gerek görüp görmediğini de açıklamış olacak. İnşallah bu da sağlanmış olursa daha zengin bir savunmayla CAS'ta hakkımızı daha iyi bir şekilde arayacağız' diye konuştu.

Maraton

Kaynak: http://www.maraton.com.tr/detay.asp?n...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?