UEFA Başkanı Michel Platini'den Şike Açıklaması

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

UEFA Başkanı Michel Platini'den Şike Açıklaması

UEFA Başkanı Michel Platini'den Şike Açıklaması

Bazı temaslar için beraberindeki heyetle başkent Saraybosna’ya gelen UEFA Başkanı Michel Platini, Bosna-Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Vjekoslav Bevanda ile görüştü. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya Bosna-Hersek Futbol Federasyonu Normalleştirme Komitesi Başkanı İvitsa Osim de katıldı.

Gerçekleştirilen üçlü görüşmenin ardından Bakanlar Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada, Bevanda’nın Bosna-Hersek futbolunun normalleştirilmesi için gösterdiği çabalar, bu süreçte kurulan ve Bosna-Hersek futbolunun efsane isimlerinden oluşan Normalleştirme Komitesi ile sürdürülen işbirliğinden dolayı Platini’ye teşekkür ettiği belirtildi.

UEFA Başkanı Platini’nin de Bevanda’yı Normalleştirme Komitesi ile gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında geldikleri son nokta hakkında bilgilendirdiği ifade edildi. Platini’nin gelinen noktayı "sadece bir başlangıç" olarak nitelendirdiğine işaret edilen açıklamada, Platini’nin UEFA ve Bosna-Hersek Futbol Federasyonu arasındaki işbirliğinin gelişerek devam edeceğini, bunun ülkeye yeni ve modern stadyumlar yapılmasını, altyapı yatırımlarını kapsadığını dile getirdiği kaydedildi.

"Şike konusuna tolerans göstermeyeceğiz"

Parlamento binasındaki toplantının ardından başkentteki Asim Ferhatoviç-Hase Olimpiyat Stadı’na geçen Platini, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bosna-Hersek futbolunda yaşanan olaylardan UEFA olarak memnun olmadıklarını ve bu nedenle Normalleştirme Komitesi kurulduğunu belirten Platini, "bu komitenin gençliğinde hayranlıkla seyrettiği ve sonrasında birlikte oynama şansı da bulduğu efsane isimlerden oluştuğunu" söyledi.

Komitenin kurulmasının ardından iki yıl geçtiğini belirten Platini, "Gelinen bu nokta için Komite üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa zamanda çok yol katettik, katetmeye de devam edeceğiz. Sayın Başbakan’a da ilettim, burada da tekrarlamak istiyorum; Biz UEFA olarak tek başımıza bunu başaramayız. Bosna-Hersek hükümeti de bu hususta bize yardımcı olmalı. Böylelikle Bosna-Hersek Futbol Federasyonu’na, gençlere ve ülkenin futbol geleceğine yardım etmiş oluruz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanUEFAfutbol
Görüş Bildir