Üds Pazar Günü Yapılacak

-

Üds Pazar Günü Yapılacak

Üds Pazar Günü Yapılacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) düzenlenen ÜDS, 22 il merkeziyle Lefkoşa ve Bişkek’te saat 9.30’da başlayacak. Sınavda adaylara 180 dakika süre verilecek. Adaylar, sınava girecekleri yerlerin bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, T.C kimlik numarası ve şifreleriyle ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek.

Adayın fotoğrafının bulunduğu sınava giriş belgesi, adreslere gönderilmeyecek. İnternetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarıyla fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini sınavda yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Sınava giriş belgesi yanında olmayanlar sınava alınmayacak. Giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlarla askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (muvazzaf askerler için geçerli değil) Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Bunların dışındaki sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacak. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanlarıyla geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek.

Bu belgeleri eksiksiz olarak yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak, sınava alınsa bile geçersiz sayılacak. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Öğrenci Seçme Yerleştirme MerkeziSiyah Beyaz
Görüş Bildir