Uçurumun Kıyısındaki Kentler

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

İnanmayan çıkamaz! Gürcistan’ın Chiatura kentinde altıncı yüzyıldan kalma bu kilise yerden tam 40 metre yüksekte. Kiliseye çıkmaya birçok insan cesaret edemiyor.

Yaklaşık 1400 yıl önce çok tanrılı inanca sahip kişiler tarafından inşa edildiğine inanılan kiliseye erişmenin tek yolu, pek güven vermeyen uzun bir merdiven.

Son 18 yıldır Maxim isimli bir rahibeye ev sahipliği yapan kilisenin içi son olarak 25 yaşındaki Konstantin Murtkhveladze adlı cesur fotoğrafçı tarafından görüntülendi.

Kiliseye tırmanmak için büyük gayret sarf eden Tiflisli fotoğrafçı Murtkhveladze, "Ancak yukarı çıktığım zaman karşılaştığım manzara, yaşadığım korkuya değdi" ifadesini kullandı.

İspanya, Ronda

Deniz seviyesinden 750 metre yüksekteki dağlık bir bölgede yer alan Ronda, Malaga ilinde uçurum kenarındaki bir kasaba.

Kasaba 100 Metrelik derin bir vadi ile aylıyor.

El Tajo Vadisi, kasabanın eski ve yeni bölümlerindeki evleri uçurumun iki farklı kısmında bırakıyor. Bir taraftan diğerine geçmek her biri harklı bir dönemde yapılmış (Roma, Fas ve 18. yüzyıl) 3 köprü sayesinde mümkün.

Korsika, Bonifacio

Akdeniz'in 70 Metre Üzerinde Korsika Adası'nın güney ucunda yer alan Bonifacio adanın en büyük kasabasıdır

Zarif görünümlü hisar, rüzgarların ve Akdeniz'in dalgalarının yaladığı beyaz kireç taşlarıyla kaplı uçurumların üzerinde, deniz seviyesinin 70 metre üstünde yer alıyor.

Bonifacio günümüzde dünyanın dört bir yanından gelen pahalı yatların limanı olarak kullanılıyor.

İspanya, Castelfolit de la Roca

50 Metre Yükseklikte Bazalt Kayalıkların Üzerinde İspanya, Katalonya'daki Castelfolit de la Roca bölgesinin sınırı Fluvia ve Toronell nehirlerinin birleşmesi ile oluşuyor.

Kasabanın üzerinde yer aldığı bazalt kayalıklar deniz seviyesinin 50 metre yukarısında ve uçurum kenar uzunluğu yaklaşık bir kilometreyi buluyor.

Lav akıntılarıyla şekillenmiş bu yer, şehrin en küçük kasabalarından biri.

Yunanistan, Santorini

Yunanistan'ın güneydoğusunda yer alan Santorini takım adaları yanardağ patlamasının kalıntılarından oluşuyor ve patlamadan önce tek bir ada idi.

Muhteşem güzelliği ve hareketli gece hayatı burayı Avrupa'nın popüler turist mekanı haline getirdi.

İtalya, Manarola

Liguria'daki Manarola, İtalya'nın en tehlikeli yerlerinden birinde bulunan bir kasaba.

Bu yerleşim yerinin ne kadar zamandır ayakta olduğunu söylemek güç, ancak Antik Romalılardan kalan metinler burada kutlamalarda içilen şarapların üretildiğini gösteriyor.

Günümüzde de üzüm bağlarının arasından geçerek Via dell'Amore'de (Aşk Yolu) yürüyebilir ve uçurum kenarındaki canlı renkli evleri görebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

İspanyaİtalyaMalagaYunanistanaşk
Görüş Bildir