Uçakta En Çok Bunları Unutuyoruz

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Uçakta en çok unutulanlar listesi

Uçakta en çok unutulanlar listesi

Uçak yolculuklarında en çok kitaplar ve cep telefonları unutuluyor. Ancak listede alyanstan takma dişe ve iç çamaşırına değin farklı ve ilginç kişisel eşyalar da var.

Uçak bileti arama motoru Skyscanner, yolculara uçakta en çok unuttukları eşyaları sordu. Ankete katılan 700 kişinin, yüzde 67'sinin yolculukları sonrasında, uçakta mutlaka bir eşyasını unuttukları ortaya çıktı. Uçakta unutulan eşyalar listesinin ilk sırasında kitaplar yer alırken, bu eşyaların 3'te 1'ini ise; fotoğraf makinesi, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi değerli eşyalar oluşturuyor. Ankete göre; cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi telafi edilebilir kayıpların yanı sıra, bazen de alyans gibi, manevi değeri yüksek eşyalarını da unutanlar var. Uçaklarda en çok unutulanlar arasında yer alan bir diğer eşyanın da oyuncaklar olduğu ortaya çıktı. Skyscanner'ın anketine göre; katılımcıların yüzde 2'si, uçakta çocuklarının oyuncaklarını unuttuklarını belirtiyor. Çocuklarının en sevdikleri oyuncaklarını uçakta unutan ebeveynler ise çocuklarının gerginliklerinin, kendilerine de yansıdığını üzülerek ifade ediyor.

Trombonunu unutanlar da var

Katılımcıların yüzde 5'i, pasaport ve diğer seyahat belgelerini uçakta unutuyor. Özellikle yabancı bir ülkeye giderken önemli bir sorun haline gelen bu durum, yolcuların geldikleri ülkelere geri gönderilmeleri ile sonuçlanabiliyor.

Unutulan diğer eşyalar ise, anket sonuçlarını okuyanlara "Bu kadarı da olur mu?" dedirtiyor. Ankete katılanlar arasında; uçakta iç çamaşırı, takma diş ve trombonunu unutanlar bile var.

Uçaklarda En Çok Unutulan Eşyalar Listesi

1.Kitap - yüzde 18

2.Cep Telefonu - yüzde 9

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kitapcep telefonu
Görüş Bildir