Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üç Beş Kuruş Toplayıp Balayına Gidebilmek İçin Memintolarını Avuçlatan Gelin

2.5bPAYLAŞIM

Çin'den gelen bir video tüm dünyayı adeta sallamış durumda. Görenin duyanın izleyenin ağzını açık bırakan video "olmaz olsun böyle adet" dedirten cinsten. Biz de durur muyuz? Hemen siz değerli okuyucularımızla paylaşalım ki hiçbir şeyden kusur kalmayın istedik.

Videonun olayı kısaca şöyle...

Olay bir düğünde geçiyor. Baş kahramanımız ise gelin. Yan rollerde düğüne davetli olan hısım akraba mevcut.

Sırayla değil parayla!

Parayı bastıran gelin hanımın memintolarını avuçlama hakkına sahip oluyor. Çok veren çok az veren ise tadımlık avuçlayıp yerini arkadan gelip gelin hanıma para vermek isteyenlere bırakıyor. Gelin hanım ise sağlam para verenlere sadece avuçlatmakla kalmayıp insanların suratlarını memişlerinin arasına bastırmak suretiyle of dağlar of!

Peki ne için?

Tabii ki anladığınız üzere tek dert para. Düğünden sonra güzelce bir balayına çıkmak için para gerekiyor. Kapitalist dünya işte. Bizi kulu köpeği yapmış durumda. Gelin hanım da iyi bir balayı geçirmek için memintoları elletip paraları cukkalamakta bir beis görmemiş anlaşılan.

Böyle adet olmaz olsun!

Bu aslında ilk defa yaşanan bir olay değil. Normalde bir Çin adeti. Yani Çin'deki birçok düğünde bu ve buna benzer sahnelerle karşılaşmanız oldukça normal. Doğru kelimelerle doğru aramayı yaparsanız eğer internette bol bol Çin'deki düğünler esnasında çekilmiş bu tarz görüntülere ulaşabilirsiniz.

Kurcalanınca bozulmuyor mu?

Bu kadar çok kurcalanan bütün düğün boyunca ellenen memelerde şekil bozuklukları olmuyor mu peki? Caanım memişler sarkmıyor mu? İşte 'hesaplayan adamlar' gibi bizim de aklımıza gelen soru bu oldu doğal olarak.

Peki neden diğerleri değil de bu video viral oldu?

Çünkü diğer videoları izlerseniz göreceksiniz ki Çinli gelinler aslında bu durumdan pek hoşnut değil. Çok da normal. Tanımadığınız ya da uzun yıllardır görmediğiniz kişiler gelip düğününüzde memelerinizi elliyor. Gerçekten sinir bozucu olsa gerek. Hatta bazı videolarda ehlileşmemiş bir hayvandan farkı olmayan erkekler olayı geleneksel bir eğlenceden başka bir boyuta taşıyıp gelinleri taciz etmeye başlıyorlar. Bu videoda ise gelin hanım diğer gelinler gibi değil. Gayet istekli görünüyor.

Bir an bizde böyle bir adetin olduğunu hayal edin!

İlk aklınıza gelenin "orayı yıkarlar" olduğuna eminiz. Evet kesinlikle orayı yıkarlar. Şükürler olsun ki normal normal düğün yapan bir milletiz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hamdi-tuna-angin

Düğün geleneği olduğunu var sayarak söylüyorum. Hiçbir halkın geleneği başka kültüre göre yorumlanamaz. Her gelenek bulunduğu halkın kültürüne göre yorumlanır. Keza kadındaki meme ile erkekteki meme arasında süt verme işlevi dışında bir çok kültürde farksız görülebiliyor çıplaklığı doğallık olarak gören ailecek rahatlıkla çıplak dolaşan grup ve Halklar mevcut.Kendi kültüründe bulunmuyor diye ayıplama lüksüne hiç kimse Sahip değil. Aksini düşünüyorsanız Türk kültüründe muhtemelen çok eskiye dayanmayan "gerdekten kanlı çarşaf beklemek sifaf odasının aile büyüklerine donatılıp süslenmesi durumu var iken bence yadırgamayalım da zaten.

Gizli Kullanıcı

belki hepsi damattır aq, sonuçta birbirlerine benziyorlar asfsadasfa. :d tamam aq iğrençtim vurmayın.

buzdanadam

:D bizm ülkede damat kendini o bir gün asar kıaaaaz:D

resistance

ulan bu ne biçim düğün salonu arkada boru var sıprtiz kulübü la bura :)

the-anonymous

Ödülünü alması için damat beyi sahneye davet ediyoruz :D

Görüş Bildir