Ubisoft Devletle İşbirliği Yapıyor

-

Ubisoft Devletle İşbirliği Yapıyor

Ubisoft Devletle İşbirliği Yapıyor

Yeni nesil oyun motoru için ortaklık

Ubisoft, iki Fransız Devlet organı olan Atomic Energy and Alternative Energies Commission (CEA) ve National Center for Scientific Research (CNRS) ile anlaşmaya vardığını duyurdu. " Mango " ismi verilen proje, yeni nesil oyun motoru hazırlanmayı amaçlıyor.

22 ay sürmesi planlanan projenin toplamda 14 Milyon €'ya mal olması bekleniyor. Bunun 3,5 Milyon €'su ise bizzat Fransız hükümeti tarafından karşılanacak.

Ubisoft Montreal, Canada, Montpellier ve Fransa stüdyoları, Lyon Üniversitesi'nde CEA ve LIRIS-CNRS (Computing Laboratory in Image and Information Systems) ile birlikte çalışacaklar. LIRIS araştırmacısı Eric Galin'in belirttiğine göre "yeni nesil oyun platformlarında kullanılacak teknoloji üretmek üzere çeşitli mühendisler işe alınacak."

Ubisoft CEO'su Yves Guillemot, Mango'nun ana amacının firmanın yeni nesil motorunun Fransa'da yapılması olduğunu belirtti. Fransız bakan Fleur Pellerin ise, hükümet'in bu projenin ülkeye ekonomik olarak ufak da olsa katkıda bulunacağını ve istihdam yaratacağını düşündükleri için desteklediklerini söyledi.

Bakalım Devlet destekli yeni nesil oyun motoru nasıl oluyormuş? Yakında göreceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOFransaoyun
Görüş Bildir