U2'nin Solisti Bono'dan 'IŞİD'i Bitirecek' Plan: 'Onlara Gülün'

 > -

İrlandalı dünyaca ünlü müzik grubu U2'nin solisti Bono, Amerikan Senatosu'nda katıldığı Ortadoğu'da aşırılıkla mücadele konulu bir toplantıda getirdiği öneriyle herkesi güldürdü. Bono, IŞİD'e karşı mücadelede en etkili silahın komedi olduğunu iddia ederek, "Şiddet kullanırsanız onların dilini konuşmuş olursunuz, ama kaz gibi yürüdüklerinde onlara gülerseniz bu onların gücünü alır" dedi.

ABD Senatosu Tahsisat Komitesi’nin Ortadoğu’da aşırıcılıkla mücadele konulu toplantısına katılan Bono, IŞİD’in şiddet videolarıyla bir tür ‘şov dünyası’ işi yaptığını belirterek IŞİD’e karşı en büyük silahın komedi olduğunu söyledi.

Bono'nun, getirdiği öneriyle herkesi güldürdüğü konuşması

Salondakilerin gülmesi üzerine “Gülmeyin, bence komedi gerçekten kullanılabilir” diyen Bono, şiddet kullanan insanlara gülmenin şiddeti yenilgiye uğratacağını ifade ederek önerilerini şu şekilde sürdürdü:

"Gülün" önerisiyle güldürdü

“Adolf Hitler’in Almanya’dan attığı ilk insanlar Dadaistler ve sürrealistlerdi. Şiddetti kullanırsanız onların dilini konuşursunuz. Ama kaz gibi yürüdüklerini gördüğünüzde onlara gülebilirsiniz, bu onların gücünü alır. Bunun için Senato’ya Amy Schumer, Chris Rock ve Sasha Baron Cohen’i öneriyorum.”

Sputnik

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriIŞİDmüzik
Görüş Bildir