Two Souls Övgülerin Hakkını Vererek Geliyor

Gamer-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Two Souls Övgülerin Hakkını Vererek Geliyor

Two Souls Övgülerin Hakkını Vererek Geliyor

Videolardan değil, birinci elden konuşuyorum.

YAZAN

Sarp Kürkcü

10 Eylül’de ofiste bir anda garip bir enerji dolaştı. Çünkü Beyond: Two Souls ’un ön inceleme kopyası elimize geçmişti. Yaklaşık üç saat boyunca başında oturduğumuz, kendimizi kaptırdığımız bu sürecin ardından anladık ki, oyun övgülerini sonuna kadar hak ederek geliyor.

Ama bu bir ilk bakış yazısı değil, bu sadece oyunun deneyimini sizlerle paylaşmak istediğim (çünkü o süre boyunca kontrol sahibi olan kişi bendim) mini bir haber. Aynı haberde, bizim oynadığımız kısıma dair bir de video var ki, aşağıdan izleyebilirsiniz.

Size hikayeye dair hiçbir şey söylemeyeceğim. Çünkü önünde oturan 6 kişi, her bir değişen sahnede başka bir spoiler yedi, " Höh! " diye tepkiler verdi. Bugüne kadar öğrendiklerimizin buzdağının tepesi olduğunu, arkada derin ve detaylı bir hikaye olduğunu anbean gördük. Benzer şekilde Aidan ve Jodie arasında oynanışın çoğu zaman serbestçe değişebilir olduğunu, oyunda yaptığınız her bir hamleden sonra aslında farklı yapsaydınız bir şeylerin değişeceğini hissettiğinizi de bu 3 saat gösterdi.

Başka sitelerdeki gibi “Spoiler” yazıları eşliğinde her şeyi apaçık etmemekten dolayı, söyleyebileceklerim bunlar. Yukarıdaki video ile birlikte, kontrollerin arada zorluk çıkartabileceğini, oyunun başlarında 720p görüntünün tat kaçırdığını ama ilerleyen yerlerde görselliğin bir şahane olduğunu, dudak senkronunun şu ana kadar görülen en başarılı çalışmalardan olduğunu da ekleyeyim. Oyunun kurgusu, bize gelen haliyle aksak olmasına rağmen tahminimiz, gerçek kurgusunun da böyle olduğu. Yani farklı zaman dilimlerinde, farklı psikolojide Jodie'leri yönetiyoruz hep (15 yıllık bir süreçti hatırlarsanız).

Az kaldı, Beyond: Two Souls Ekim’in başında Türkçe altyazı seçeneği ile çıkıyor. Evet, ön incelemesi de öyleydi ve bayağı başarılıydı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

oyun
Görüş Bildir