Twitter #Music Hayata Geçti

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Twitter Müzik Servisini ve Twitter Music İphone Uygulamasını Tanıttı

Twitter Müzik Servisini ve Twitter Music İphone Uygulamasını Tanıttı

Bir süredir konuşulan Twitter’in müzik uygulaması nihayet gün yüzüne çıktı. Biraz önce Twitter’ın resmi blogundan yaptığı açıklamaya göre Twitter, iTunes, Spotify ve Rdio işbirlikleriyle resmen müzik işine girdi.

İlk uygulamasını iPhone için AppStore’da tanıtan Twitter, Rdio veya Spotify abonelerinin müzikleri tam olarak dinlemesine imkan tanıyor. Zamanla müzik sağlayıcıların sayısının artacağını söylüyor.

Varsayılan durumda ise sadece iTunes üzerinden çekilen tanıtım parçalarını dinleyebiliyor ve isterseniz iTunes’dan ilgili parçayı satın alabiliyorsunuz.

Hem müzik hem müzisyen keşfedin

Twitter’ın Vine’da olduğu gibi yeni bir uygulamayla ortaya çıkması müzik severleri ayrı bir şekilde ele alacağını gösteriyor. #NowPlaying etiketiyle Twitter’da da etkisini hissedeceğimiz bu yenilik hizmeti müzik sektörü için yepyeni bir mecra olacak.

Bir müzik dinleme ve keşif uygulaması olarak tanıtılan Twitter Music, arkaplanda çalışıyor ve yeni yeteneklerin keşfini de önemsiyor gibi görünüyor.

Şimdilik Türkiye Appstore’da yok

Şimdilik sadece ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zellanda’da için açık. Twitter diğer ülkelere ve Android kullanıcılarına hizmet vermek için de biraz zaman istiyor.

Apple, zamanında iTunes’a eklediği sosyal müzik hizmeti Ping’i kapatmıştı ama Twitter’ın bu konudaki tecrübesi Facebook ve Google’ı düşündüreceğe benziyor. Twitter blogunda şimdilik bu bilgilere yer vermiş.

music.twitter.com sayfası da ilerleyen saatlerde aktif olacak.

Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:

Twitter Music Açıldı

Twitter web servisi olarak ya da mobil cihazlar üzerinden kullanılabilen müzik servisi Twitter Music’i kullanıma sundu

Twitter Music açıldı ve iOS uygulaması indirilmeye sunuldu. Ancak uygulama şu an yalnızca ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda ve Avustralya için indirilebilir durumda. Servisin music.twitter.com adresinden erişebilen web versiyonu ise bugün içerisinde tüm dünya için kullanıma hazır olacak.

Twitter, servisin zamanla diğer ülkeler ve Android için de devreye sokulacağını açıkladı.

Twitter Music, Twitter’daki aktiviteleri ve tüm bilgileri kullanarak en popüler şarkıları ve şarkıcıları buluyor. Ayrıca kullanıcılar, Twitter Music ile sevdikleri sanatçıların profillerine erişebilecek ve şarkı Tweet’leyebilecekler.

Twitter Music, sol üst bölümde bulunan açılan menüdeki birkaç sekme üzerine kurulmuş bir sistem. Bu sekmelerden ilki Popular ve az önce belirttiğimiz gibi en popüler şarkı ve şarkıcıları gösteriyor. # NowPlaying ise kullanıcının takip ettiği kişi ve sanatçıların Tweet’lediği şarkıları gösteriyor ve dinlenmesine olanak tanıyor. Suggested , kullanıcının beğendiği sanatçılardan yola çıkarak beğenebileceği şarkı ve sanatçı önerilerinde bulunuyor. Emerging sekmesinin amatör şarkıların ve yeni sanatçıların gösterileceği yer olduğunu tahmin ediyoruz. Son olarak Me sekmesi ise kullanıcının takip ettiği kişi ve sanatçıların listelendiği yer.

Stuff Türkiye

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAndroidAppleDeepMindFacebookİngiltereİrlandaTwitteriOSmüzikweb
Görüş Bildir