Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter'in Kapandığı Gün, Gül'ün Ofisi Yeni Bir Hesap Açtı

Anasayfa > Gündem

Türkiye'de Twitter bugün yarım günlüğüne de olsa erişime kapatılırken, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ofisi olarak bir hesap açıldı. Gül'ün etkinlik ve programının takip edilebileceği '11. CB OFİSİ' adlı sosyal medya hesabının Twitter yasağıyla aynı güne denk gelmesi dikkat çekti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün etkinlikleri ve programları artık Twitter’den takip edilebilecek. Türkiye’nin bir kez daha Twitter yasağını yaşadığı gün açılan ‘11. CB Ofisi’ hesabından ilk etapta 2 tweet atıldı.

11. Cumhurbaşkanı Gül, 2014 yılı mart ayında uygulanan Twitter yasağını da attığı 5 tweet ile eleştirmişti. Gül söz konusu tweetlerinde, “Sosyal medya platformalarının tamamen kapatılması tasvip edilemez. Ayrıca, daha önce defalarca belirttiğim gibi iletişim teknolojilerinin bugün ulaştığı noktada Twittter gibi bütün dünyada kullanılan platformlara erişimin engellenmesi teknik olarak zaten mümkün değil. Kişilerin özel hayatınının gizliliğini ihlal gibi suç oluşturan hususlar varsa, ancak mahkeme kararıyla ilgili sayfa kapatılabilir. Umarım bu uygulama uzun sürmez” demişti.

‘11. CB Ofisi’ adlı hesaptan ise bugün şu iki tweet atıldı:

Söz konusu hesaptan, Gül’ün ofis olarak kullanacağı belirtilen konağın fotoğrafı da, profil fotoğrafı olarak yayınlandı.

Söz konusu hesaptan, Gül’ün ofis olarak kullanacağı belirtilen konağın fotoğrafı da, profil fotoğrafı olarak yayınlandı.

Radikal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Sayın Gül gizli bir direnişçi zaten. Bir çok konuda diktatöral rejime karşı direndi. Işık hızıyla kabul ettiği ak yasalara hala anlam veremiyorum bu yüzden.

Walter White

Paralel bunun için var :)

faruk boydan

ne kadar salakça ve gereksiz bir haber.dün sabah kapandı 2 saat sonra açıldı zaten twitter. 17 10 da atılmış zaten o twtlerde ki o saatte twtr yeniden açılmı... Devamını Gör