Twitter Fenomeni Allahcc'nin Hesabı Hacklendi

 > -

Twitter Fenomeni Allahcc'nin Hesabı Hacklendi

Twitter Fenomeni Allahcc'nin Hesabı Hacklendi

Fenomen olarak nitelendirilen Twitter ünlülerinden Allahcc (@allahcc)’nin başı gönderdiği tweetlerin içeriğiyle bir süredir dertteydi. İslam dinine ve Müslümanlara yönelik hakaret ve aşağılama içeren mesajlar verdiği iddiasıyla sıçka tepkilere maruz kalan Allahcc’nin Twitter hesabı dün akşam saatlerinde Cyber-Warrior adlı grup tarafından hacklendi.

Grup, saldırının ardından eylemini “Toplumun kutsal değerleri ile dalga geçip alay eden terbiyesizin hesabına el konulmuştur.” sözleriyle @allahcc hesabı üzerinden duyurdu.

Hesabın bütün takip ettiği kullanıcı ve takipçilerini sildiklerini belirten grup, Allahcc’nin adı soyadı ve adresi gibi kişisel bilgilerini de çok yakında paylaşacaklarını söyledi. Grup, duyurusunda “Râb ile dalga geçen eski Allahcc kullanıcısının kişisel bilgileri çok yakında burada yayınlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Hakkında #unfollowallacc kampanyası başlatılan ve kutsal dinlere hakaret ettiği iddiasıyla televizyon yapımcısı Serdar Tuncer tarafından mahkemeye verilen Allahcc aynı zamanda muhafazakar grupların da hedefindeydi.

Eylem sonucuna gelince Allahcc, takipçilerinin bir kısmını kaybetmiş olsa da tweetlerini başka bir hesabı üzerinden göndermeye devam ediyor. İki hesap arasında kafa karışıklığı olmaması nedeniyle Allahcc’nin içinde iki “l” harfi bulunan ve bugüne kadar takip edilen esas hesap olduğunu belirtelim. Allahcc şu anda içinde “I” harfi bulunan Twitter onaylı @allahcc hesabını kullanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Twitter
Görüş Bildir