Twitter'da Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Twitter Üzerinden Alışveriş Dönemi Başlıyor

E-ticaret çok hızlı büyürken, sosyal ticaret büyük bir potansiyele rağmen aynı ivmeyi henüz yakalamayı başaramadı. Buna rağmen özellikle sosyal ağ devleri sosyal ticaret konusunda sürekli yenilikler peşindeler. Konuyla ilgili basın bültenine göre sosyal ticaret alanındaki son yenilik Twitter ve American Express iş birliği ile önümüzdeki günlerde hayata geçecek.

Habere göre American Express ve Twitter’ın iş birliği sayesinde, Amex kart sahipleri bundan böyle doğrudan Twitter üzerinden istedikleri ürünleri tweet atarak satın alabilecekler. Bunu yapabilmek için Twitter kullanıcılarının kredi kartlarını hesaplarına tanımlamaları ve satışı sağlayacak Twitter mesajını göndermeleri yeterli olacak.

Bugüne kadar gelir modeli reklamlar üzerine kurulu olan Twitter için sosyal ticaret çok ilginç bir açılım olabilir…

Fakat sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 140 karakter tüm alışveriş bilgilerini aktarabilmek için yeterli uzunlukta değil. Ayrıca mahremiyet açısından paylaşılan bilgilerin kısıtlı olması da önemli. İşte bu nokta da Amex Sync devreye giriyor. American Express’in bu özelliği kullanıcıların Twitter entegrasyonu ve gönderim adreslerini tanımlamaları için kullanılıyor.

Kullanıcıların satın almak istedikleri ürünle ilgili hashtag’i içeren bir tweet gönderdikten sonra, alışveriş tamamlamak için bir de onay amaçlı tweet göndermeleri gerekiyor. Böylece satın alma gerçekleşiyor ve ücreti kredi kartı ekstresine yansımış oluyor.

Yakın zamanda reklam fiyatlarında artışa giden Twitter için e-ticarete de açılabilmek son derece önemli. Bu gelişme aynı zamanda Twitter dışındaki sosyal ağ siteleri için de sosyal ticaret konusunda yenilikleri tetikleyebilir.

Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:

Twitter'da Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı

Twitter'da Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı

Twitter , American Express ile yaptığı işbirliğini bir adım ileriye taşıdı. Facebook, Foursquare ve Twitter entegrasyonları ile müşterilerine özel fırsatlar ve ödeme imkanları sağlayan American Express, mikro blog sitesindeki hashtagler aracılığıyla ürün satın alabilme özelliğini müşterilerine sundu.

Özel tekliflerin yer aldığı hashtagler için geçerli olan hizmet, Amex kart sahiplerinin kredi kartlarıyla Xbox’tan Amazon hediye kartların kadar birçok farklı ürünü indirimlerle Twitter üzerinden satın alabilmesini sağlıyor. Amex kullanıcıları hizmetin resmi sayfasından kartlarını Twitter ile senkronize ederek bu yeni özellikten yararlanmaya başlayabiliyorlar.

Kullanıcıların sisteme dahil olabilmesi ise kolay sayılır. Kullanıcılar Amex Sync sayfasından Twitter’a giriş yaparak kartlarını sisteme tanıttıktan sonra özel tekliflerin yer aldığı hashtaglere yanıt göndererek @AmexSync hesabından onay gelmesini bekliyor. Onayın gelmesinin ardından ise 15 dakika içinde onay hashtagine yanıt gönderen kullanıcıların siparişi fatura adresine postalanıyor.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında hizmete giren Amex Sync hizmeti, bugüne kadar kart sahiplerine markaların sosyal ağlarda sunduğu özel fırsatlardan yararlanma ayrıcalığı veriyordu. Şirket hashtag üzerinden alışveriş yapılabilmesinin önünü açarak Twitter’ın ticari potansiyeli hakkında da bir mesaj vermiş oldu.

Diğer yandan Twitter’ın ticari potansiyelinden faydalan ilk şirket American Express değil. Chirpfy adlı bir girişimin geçtiğimiz yıldan bu yana PayPal aracılığıyla kullanıcılarının Twitter üzerinden ürün satın alabildiği bir hizmeti bulunuyor.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookKredi KartıTwitterXbox
Görüş Bildir