Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter'da En Çok RT Edilen Siyasetçi Kim?

26PAYLAŞIM

Türkiye'nin en çok RT edilen 10 siyasetçi Tweet'i!(Güncel 5 Nisan)

Türkiye'nin en çok RT edilen 10 siyasetçi Tweet'i!(Güncel 5 Nisan)

www.twittermeclisi.com, siyasetçilerin ve politikacıların Tweet'lerini derleyen ve veritabanına kayıt eden bir takip sistemidir. (Atılan Tweet silinse bile sistemden takip edebilirsiniz!) Twitter Meclisi aracılığıyla yaptığımız araştırmaya göre en çok RT edilen siyasetçilerin listesini çıkardık. İşte top 10!

Ne diyoruz? SOSYAL MEDYA UNUTMAZ!

1- Abdullah Gül - 55.793

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 7 Nisan 2011'de attığı "insan gerçekten hayret ediyor" tweet'i Twitter'da artık bir ikon. Her olaydan sonra bir çok RT alan bu Tweet en çok RT edilen tweet!

2- Mustafa Sarıgül - 32.228

Mustafa Sarıgül'ün Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ın Twitter yasağıyla ilgili konuşması üzerine attığı ve tabiri caiz "internet dili" kullandığı "hav he he" tweet'i kısa sürede en çok RT alan 2. Tweet olmayı başardı ve uzun bir süre de bu şekilde kalacak gibi.

3- Abdullah Gül - 31.209

Abdullah Gül'ün 2011'de attığı ve internette özgür bir şekilde dolaşılabilmesini savunduğu Tweet'i, yeni yasaklarla beraber oldukça yoğun bir şekilde RT ediliyor.

4- Abullah Gül - 28.226

Yine internet yasakları, yine özgürlük ve tabi ki yine Abdullah Gül'ün 2011 yılında attığı Tweet! Türkiye'nin en çok takipçisine sahip olmak oldukça faydalı.

5- Mansur Yavaş - 24.338

Mansur Yavaş'ın yerel seçimlerde gösterdiği kişisel çabası sonrası Twitter'da bir çok destek alması gündeme damga vurdu. Ankara'Da YSK önünde toplanan gençlere, Yavaş'ın yaptığı uyarı ise Twitter'da oldukça hızlı yayıldı ve listeye girdi.

6- Abdullah Gül - 22.063

Abdullah Gül'ün 2014 Mayıs ayında yaşadığımız Twitter yasaklarıyla ilgili attığı Tweet'ler oldukça ses getirdi. Başbakan'ın aksi yönde görüş belirten ve daha ilginç olanı ise bu görüşlerini "yasaklı olan twitter" üzerinden vermesi oldukça ses getirdi.

7- Abdullah Gül - 21.614

Abdullah Gül ve internet yasakları

8- Melih Gökçek - 20.519

Twitter'ın en çok konuşulan siyasetçisi kuşkusuz Melih Gökçek! Tamamen kendine özgü tarzı Melih Gökçek'i siyasetçi olmanın yanında tam bir internet fenomenine dönüştürdü. Olimpiyat seçmeleri döneminde Twitter'dan yaptığı yanlış anons oldukça fazla reaksiyon aldı.

9- Egemen Bağış - 18.568

Twitter'ın ve siysetin bir diğer renkli kişiliği olan Egemen Bağış, telefonundan yanlışlıkla attığı "RÖ" tweet'i ile listemize 9. sıradan giriyor. Bu Tweet'i çok paylaşıldığı için silmemiş olması da ayrı bir konu.

10- Recep Tayyip Erdoğan - 17.808

Başbakan Erdoğan'ın resmi yani kendi telefonundan attığı tweet'lerden oluşan özel bir hesabı bulunmuyor gençlik kolları tarafından partiye bağlı olarak yönetilen ve resmi bir hesapmış gibi sadece başbakanın gerçekten söylediği sözleri paylaştığı RT_Erdogan hesabı listeye 10. sıradan girdi. Beşar yönetimi ile ilgili 2012 yılından attığı bir tweet!

Twitter Meclisi Nedir?

Twitter Meclisi Nedir?

Sosyal medyayı aktif kullanan tüm siyasetçileri buradan takip edin! En çok Tweet atanlar, en çok RT edilen Tweetler www.twittermeclisi.com üzerinde toplanıyor.

Kaynak: http://twittermeclisi.com/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir