Twitter'a Erişim Engellendi!

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Twitter'a Erişim Engellendi!

Twitter’a erişim engellendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da yaptığı konuşmada ‘Twitter mivıttter kökünü kazayacağız” söyleminin ardından Başbakanlık Basın Müşavirliği “ Twitter’e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.” diye bir açıklama yapmıştı.

Ve şu anda Türkiye’den popüler sosyal ağa erişmeye çalışanlar mahkeme kararını görmeye başladı. TİB’in erişim engellemelerini aktardığı sayfada da 4 koruma tedbiri kararı yer alıyor.

  • webrazzi.com
Haberin Tamamı İçin:

Twitter Sansürü Erken Başladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Twitter'ın kökünü kazıyacağız' açıklamasının ardından Twitter'a ilk engel Uydunet'ten geldi.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gökdere'de yaptığı mitingte söylediği 'Twitter'ın kökünü kazıyacağız' sözünden sonra ilginç gelişmeler yaşandı. Akşam saatlerinde Başbakanlık Basın Müşavirliği açıklama yaparak Twitter yetkililerinin duyarsız kaldığını açıkladı. 'Bazı linklerin Twitter'dan çıkarılması' konusunda Twitter yetkililerinin karşılık vermediğini açıklayan Başbakanlık Basın Müşavirliği Twitter'ın karşılık vermemesi durumunda Twitter'e erişimin engellenebileceğini bildirmişti.

Başbakan Erdoğan'ın ve Başbakanlık Basın Müşavirliği'nin bu açıklamalarından sonra Twitter'a ilk engel Kablonet ve Uydunet tarafından geldi. Gece saat 23.00 sıralarında başlayan Twitter engeli nedeniyle birçok kullanıcı Twitter'a giremiyor. Kullanıcılar DNS adreslerini değiştirip Twitter'a girebildiklerini açıklarken Uydunet yetkilileri de ilginç bir açıklama yaptı.

Konuyla ilgili olarak Uydunet yetkilisine ulaştığımızda Twitter'a ulaşmada yaşanan sorunun Uydunet'ten değil Twitter'dan olduğunu iddia ettiler. Kullanıcıların Twitter'a girememe nedenlerini 'genel bir sorun' olarak ifade eden Uydunet yetkilileri, bu sorunun ortadan ne zaman kalkacağı konusunda yeterli bir bilgiye sahip olmadıklarını söylediler.

  • İhsan Günay ÇAĞRICI

  • milliyet.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

İşte o konuşma: Twitter'ın kökünü kazıyacağız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir