Görüş Bildir
Haberler
Twitter 125 Bin Hesabı Askıya Aldı

Twitter 125 Bin Hesabı Askıya Aldı

Onedio Medya
06.02.2016 - 01:28 Son Güncelleme: 06.02.2016 - 20:06

Twitter, terör aktivitelerini destekleyen veya tehdit edici unsurlar içeren 125 binden fazla hesabın askıya alındığını açıkladı

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yapılan açıklamada, geçen yılın ortasından bugüne kadar, terör aktivitelerini destekleyen veya tehdit edici unsurlar içeren 125 binden fazla hesabın askıya alındığı belirtildi.

Twitter'ın terörizmi desteklemek için kullanılmasının kınandığı açıklamada, sosyal paylaşım sitesinin sunduğu hizmetlerden şiddet ve korku salmak için faydalanılamayacağı bildirildi.

"Hesaplar IŞİD'le bağlantılı"

"Hesaplar IŞİD'le bağlantılı"

Askıya alınan 125 bin hesabın, başta IŞİD örgütüyle bağlantılı olduğuna işaret edilen açıklamada, 'Dünya genelindeki çoğu insan gibi biz de aşırı görüşteki grupların işledikleri vahşet karşısında dehşete düşmüş durumdayız. Twitter kuralları, bu tür davranış biçimlerine izin vermiyor' ifadelerine yer verildi.

İnternet üzerinde terör içerikli mesajları tanımlamak için 'sihirli bir algoritma' olmadığı vurgulanan açıklamada, bu hesapların askıya alınmasından sonra, terörle ilgili içeriğe sahip aktivitelerin siteden uzaklaşmaya başladığı kaydedildi.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
157
15
10
8
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Buğra

başka terör örgütü yok mu la dünya'da? onları da kapatsınlar.

Pasif Kullanıcı

Siz benim hesabımı askıya alamazsınız! Ben kapatıyorum....