TV 8'de Tensikat: Faturayı Çalışanlara Kestiler

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tv 8'De Tensikat: Faturayı Çalışanlara Kestiler

Tv 8'De Tensikat: Faturayı Çalışanlara Kestiler

Kurulduğu günden bu yana sürekli işten çıkarmalarla ismi gündeme gelen TV 8'de kötü gidişin faturası yine çalışanlara çıktı. Ankara ve İstanbul bürolarından çok sayıda çalışanın görevine son verildi.

Ankara Büro’da işten çıkarılan 14 kişi arasında Ankara Haber Müdürü İsmet Bayhan ile kameramanlar Tarkan Tuluy ve Metin Kepenek, montaj servisinden Hümye Dinler, rejiden Murat Ülke ve Hakan Kartal ile muhabir Billur Kalkavan'ın da bulunduğu öğrenildi. Bir süre Ankara Temsilcisi Erkan Tan’ın televizyonun kuruluşundan bu yana başarı ile sürdürdüğü sabah programı da yayından kaldırılmıştı.

TV8 yönetiminin Ankara Temsilciliği’ni birkaç kişinin çalıştığı irtbat bürosuna dönüştürme eğiliminde olduğu belirtiliyor.

TV 8 yönetiminin Ankara Haber Merkezi dışında İstanbul ve diğer illerde de tensikata giderek, çok sayıda çalışanını yılbaşı arifesinde işsiz bıraktığı belirtilirken işten çıkartmalara ilk tepki Profesyonel Haber Kameramanları Derneği'nden geldi. Dernek adına tensikatla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“İşten çıkarmaların bu seferki acı ve adaletsiz adresi TV - 8 oldu...

Yıllarca emek veren çalışanlara, ön bildirim dahi yapılmadan kapının yolu gösterildi. Habercilik, gazetecilik gittikçe zorlaşıyor, bir sabah mesai için geldiğiniz şirketinize giriş kartlarınız okunmadığında anlıyorsunuz ki işten çıkarılmışsınız. TV - 8 yönetimi zaten çalışanlarına 5 yıldır zam yapmıyor ve fazla mesai ücreti ödemiyor. Çalışanlar hem psikolojik, hemde bedenen yıpranıyor, hak ettiklerini alamıyorlardı. Bunun üzerine, bugün öğle saatlerinde görevi başında mesleklerini icra eden çalışanlara telefonla işten atıldıklarını bildirmek yönetimin personele, en önemlisi insana verdiği değeri açıkça göstermektedir.

TV - 8 yönetimi tarafından haber kameramanı meslektaşlarımız Tarkan TULUY, Metin KEPENEK ve işine son verilen diğer tüm TV - 8 çalışanlarına karşı takınılan bu tutumu kınıyoruz...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraİstanbulTarkanzam
Görüş Bildir