Tuzla Aydınlı’daki Bir Ana Cadde, Tapulu Arsa Çıktı

-

Tuzla Aydınlı’daki Bir Ana Cadde, Tapulu Arsa Çıktı

Tuzla Aydınlı’daki Bir Ana Cadde, Tapulu Arsa Çıktı

Tuzla Aydınlı’daki 4 şeritli bir ana cadde, tapulu arsa çıktı. Ana caddenin 110 metrelik bölümünü yaya kaldırımıyla birlikte toprak dökerek kapatan arsa sahibi, 2 gün sonra diğer bölümü de kapatacak.

Aydınlı’nın merkezinden başlayan, 2’si gidiş, 2’si geliş olarak kullanılan, 4 şeritli ve Patlayıcı Maddeler Yolu olarak bilinen ana cadde, tapulu arsa olduğu gerekçesiyle kapatılıyor.

Bu alanda Tuvtürk Tuzla İstasyonu’nun inşaatını yürüten inşaat firması, Patlayıcı Maddeler Yolu’nun 110 metre uzunluğundaki bölümüne, hafriyat dökerek ulaşıma kapadı. Aynı bölümde yaya kaldırımı da kapatılırken, Aydınlı TOKİ evleri ile diğer güzergahlara gidiş-geliş trafiği, diğer 2 şeritten sağlanabiliyor.

AA muhabirinin görüştüğü, inşaat firması müteahhidi Kenan Özdemir, konuya ilişkin şunları söyledi: ”Kapattığımız yol, arsamızın tapu kayıtları içerisinde bulunuyor. Yolu tek taraflı olarak açık tutuyoruz. Aslında yolu gidiş-geliş olarak kapatacaktık ama vatandaşı mağdur etmek istemedik. Fakat bu cuma günü yolun diğer bölümünü de tamamen trafiğe kapatacağız. Buranın imar planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onaylı. Biz yasal hakkımızı kullanarak prosedürümüzü tamamladık.” Özdemir, vatandaşın mağdur olmaması için de büyükşehir belediyesinin araç muayene istasyonunun gerisinde bulunan bir başka inşaat alanının arka tarafından bir yol yapacağını ve yolu kapatılan bölümün bitiminde de yeniden Patlayıcı Maddeler Yolu’na bağlayacağını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Görüş Bildir