Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tutuklu Gazete Yeniden Çıkıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tutuklu Gazete Yeniden Çıkıyor

Tutuklu Gazete Yeniden Çıkıyor

87 gazeteci, cezaevindeki gazeteciler için yazdı. Gazete, Cumhuriyet, Aydınlık, BirGün, Yurt ve Evrensel gazeteleriyle birlikte ücretsiz olarak verilecek.

Tutuklu Gazete'nin üçüncü sayısı 1 Eylül Cumartesi günü çıkıyor. Gazete, Cumhuriyet, Aydınlık, BirGün, Yurt ve Evrensel gazeteleriyle birlikte ücretsiz olarak verilecek. İşte bu sayıya destek veren gazeteciler...

Gazetenin üçüncü sayısında 87 gazetecinin yazısı yer alıyor. Cezaevindeki 29 gazeteci ile hapisten yeni çıkan 5 gazetecinin yanı sıra 49 gazeteci ve 10 meslek örgütü temsilcisi de Tutuklu Gazete'nin bu sayısında yazdı.

Tutuklu Gazete'de yazıları yer alan dışarıdaki gazeteciler şöyle

Adnan Özyalçıner, Ahmet Abakay, Alper Turgut, Ali Tarık Hatipoğlu, Ateş İlyas Başsoy, Atilla Aşut, Ayça Söylemez, Aydın Engin, Coşkun Musluk, Cüneyt Ayral, Cüneyt Göksu, Doğan Tılıç, Ender İmrek, Ercan İpekçi, Erdem Atay, Erol Önderoğlu, Faik Akçay, Faruk Bildirici, Fatih Polat, Fazıl Duygun, Fırat Bayram, Gözde Bedeloğlu, Güray Öz, Gürkan Haydar Kılıçarslan, Haci Boğatekin, Hasan Coşar, Hasan Gürelliler, Hicri İzgören, Hüseyin Aykol, Hüseyin Haydar, Mehmet Süha Alparslan, Melih Pekdemir, Müyesser Yıldız, Nahit Duru, Nazmi Bilgin, Necati Abay, Necdet Saraç, Nevin Berktaş, Nilgün Cerrahoğlu, Oktay Ekinci, Orhan Birgit, Orhan Erinç, Özcan Yaman, Özge Mumcu, Özgen Acar, Sennur Sezer, Serpil Yıldız, Şanar Yurdatapan, Şükran Soner, Teoman Alili, Turgay Olcayto, Ufuk Beytekin, Uğur Yılmaz, Ümit Alan, Vedat Kurşun, Veli Özdemir, Zafer Diper ve Zeynep Oral.

Tutuklu Gazete'de karikatürist Hakan Çelik, Kamil Masaracı, Latif Demirci, Mustafa Bilgin, Nuri Kurtcebe ve Serdar Günbilen'in yapıtları ile cezaevinden Ahmet Bilge ve Cengiz Çelik'in karikatürleri de yer alıyor.

Cezaevinden yazı gönderen gazetecilerin adları ise şöyle

Ahmet Birsin, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Bayram Namaz, Bedri Adanır, Deniz Yıldırım, Erdal Süsem, Ertuş Bozkurt, Faysal Tunç, Füsun Erdoğan, Hatice Duman, Hikmet Çiçek, Hüseyin Deniz, İsmail Yıldız, Kenan Karavil, Kenan Kırkaya, Mazlum Özdemir, Mehmet Yeşiltepe, Miktat Algül, Mustafa Balbay, Nuri Yeşil, Sedat Şenoğlu, Sinan Aygül, Soner Yalçın, Şükrü Sak, Tuncay Özkan, Turabi Kişin, Turhan Özlü ve Zuhal Tekiner.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkçayAydınSoner Yalçın
Görüş Bildir