TÜSİAD Başkanı: Geleceğin Güvencesi Toplumun Katılımcı İradesi Olacak

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tüsiad Başkanı Yılmaz: Geleceğin Güvencesi Toplumun Katılımcı İradesi Olacak

Tüsiad Başkanı Yılmaz: Geleceğin Güvencesi Toplumun Katılımcı İradesi Olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz çıkışta açıklamalarda bulundu.

ANKARA - Yaşanan olaylar sonrasında ekonomide endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Yılmaz, "Biz bütün bu olaylara, Türkiye'de toplumun demokratik katılım kanallarından ülkesini, şehrinin meselelerine sahip çıkmanın ötesinde bir yere gitmesine sıcak bakmıyoruz. Yani yakıp, yıkmak, kırmak, dökmek. Arınmaya çalıştığımız şiddet ve terör geri gelmemeli. Tabi toplumun katılımcı itradesine de engel olmamalı. Ekonominin, refahın, geleceğin güvencesi bu olacak" şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ile Gezi protestolarına ilişkin bir görüşme yaptı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, görüşmeden sonra kameralar karşısına geçti. Türkiye ekonomisinde endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Yılmaz, "Ekonomimizin ulaştığı seviyede kurumları ile kuralları ile piyasanın derinliği ile hiçbirimizin korkmasına gerek olmayacak bir güçte olduğunu birlikte tespit ettik. Türk ekonomisinin bugünü de geleceği de hepimizin güven duyacağı bir seviyededir. Ekonomi ile ilgili kaygılarımız olmadığına göre, ekonomide sağladığımız bu itibarın aynı şekilde ülkemizin toplumsal yaşamında, demokrasisinde de sağlanması için eksikliklerimiz varsa bu konuda da gereken adımların atılması için görüşlerimizi ifade ettik" dedi.

FAİZ LOBİSİ

Faiz lobisine ilişkin de konuşan Yılmaz, "Faiz lobisi ile ilgili kavramda sayın Başbakan'ın ekonomide ulaştığımız istikrarı tehlikeye düşürecek, piyasa ekonomisinin kural ve düzenin bozulmasına sebep olacak gelişmelerle ilgili kaygıları olabileceğini tespit ettim. Ancak tabi Türkiye'de düzenleyici ve denetleyici kurumların gerçekten ekonominin geleceği ile ilgili sağlam bir alt yapı olarak güvenebileceğimiz kurumlar olduğunu tespit ettik. Bu alanda bir eksiklik varsa bu kurumların bunu ele alacaklarını ifade ettik. Zannediyorum bu konuyla ilgili kaygılarını sayın Başbakan'ın tabi Türkiye'nin ekonomik istikrarının bozulmaması yönünde kaygılardan kaynaklandığını düşünüyorum" diye konuştu.

"DIŞ ETKİLERİ DE ETKİSİZLEŞTİRİRİZ"

Sorunların demokrasi ve hukuk üstünlüğü ile çözülebileceğine vurgu yapan Yılmaz şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir