TÜSİAD Başkanı'ndan 'Çok Siyaset Konuşuyorsunuz' Eleştirilerine Yanıt

16PAYLAŞIM
TÜSİAD Başkanı'ndan 'Çok Siyaset Konuşuyorsunuz' Eleştirilerine Yanıt

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Muharrem Yılmaz, 'çok siyaset konuşuyorsunuz' eleştirilerine "Biz siyaset için siyaset yapmıyoruz. Ekonomi ve refahın sürdürülmesini konuşuyoruz ve bu demokrasiyi konuşmak anlamına gelir" şeklinde yanıt verdi.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı, Ankara'daki TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuştu.

Yılmaz, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 15 aya yayılan bir seçimler döneminin ilk aşamasını geride bıraktığını söyledi.

30 Mart yerel seçimlerinin ardından önümüzdeki dönemde cumhurbaşkanının da ilk kez halk oylaması ile seçileceğini ve daha sonra genel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Yılmaz, "Bu uzun maratonun ilk etabı olan yerel seçimler; sert siyasi çatışmalar, keskin kutuplaşmalar, vahim yolsuzluk ve devlet içi örgütlenme iddiaları ile maalesef hayli yıpratıcı geçti. Önümüzdeki dönemi de böyle geçirirsek demokrasimizi geliştirme konusunu tartışmaya toplumca mecalimiz kalmayacak korkusundayım. Bu yüzden yönetim üslubumuzu, demokrasiye verdiğimiz anlamı tartışmak için en uygun zamandayız diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Herkesin özgür bireylerin, mutlu ve müreffeh yaşadığı bir Türkiye için çalıştığını dile getiren Yılmaz, "Bu hedefe, eksik demokrasiyle, yeterince katma değer yaratmayan ekonomiyle, kutuplaşmış bir toplumsal yapıyla ulaşılamayacağını" vurguladı.

Kendilerine yöneltilen eleştirlere yanıt niteliğinde ifadeler kullanan Yılmaz, "Zaman zaman bizi eleştirenler 'çok siyaset konuşuyorsunuz' diyorlar" dedi ve devam etti: "Siyaset ve ekonomi aynı gerçekliğin ayrı yüzleridir. Biz siyaset için siyaset yapmıyoruz. Ekonomi ve refahın sürdürülmesini konuşuyoruz ve bu demokrasiyi konuşmak anlamına gelir..."

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir