TUS ve DUS'un Sınava Giriş Belgesi İnternette

 > -

TUS ve DUS'un Sınava Giriş Belgesi İnternette

TUS ve DUS'un Sınava Giriş Belgesi İnternette

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (DUS) girecek adayların sınava giriş belgeleri ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada 9 Eylül 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi Sınavına başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina, salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, TC Kimlik Numarası ve şifreleriyle ÖSYM'nin “http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edinecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.

Adayların internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmaları zorunluluğu bulunuyor. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaretin bulunmaması gerekiyor.

Sınava giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Öğrenci Seçme Yerleştirme MerkeziSiyah Beyaz
Görüş Bildir