Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkkan'dan Davutoğluna Yanıt: Cesaretiniz Varsa Gelin Size de Soralım

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türkkan'dan Davutoğluna yanıt: Cesaretiniz varsa gelin size de soralım

Türkkan'dan Davutoğluna yanıt: Cesaretiniz varsa gelin size de soralım

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Ulusal Kanal'a yaptığı açıklamalarla ilgili konuştu.
Esad'ın açıklamaları için ciddiyetsiz diyen Davutoğlu, Ulusal Kanal'ı hedef aldı. Davutoğlu, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın aklanmaya çalışıldığını savundu. "Beşar Esed’in kendi halkı nezdinde de, uluslar arası toplum nezdi ve bizim nezdimizde de hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır. Halen Esed ile mülakat yapanlar çıkabiliyor. Onunla toplantı yapan ana muhalefet partisi üyeleri çıkabiliyor. Dolayısı ile ciddiye alınacak bir husus değil, ciddiye alınması gereken hala Beşar Esad'ın bu kanlı bilançosunu örtme çabalarıdır"
Beşar Esad'ın dile getirdiği, AKP İsrail ittifakının gerçek dışı olduğunu iddia eden Davutoğlu, Ortadoğu barışını sabote etmemek gerekir diyerek İsrail'le görüşmelerini savundu. "Esed kendi dünyasında yaşıyor. Türkiye ile İsrail arasında Suriye karşısında işbirliği argümanı yoktur. Herkesin bu süreçte dikkatli olması lazım. Ortadoğu barış sürecini sabote etmekten kaçınmak lazım"

Davutoğlu'nun suçlamalarına Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan yanıt verdi. Ulusal Kanal'ın Türkiye'nin en özgür kanalı olduğunu vurgulayan Türkkan, AKP yöneticileri bizi diğer televizyonlarla karıştırmasın dedi. "Sayın Davutoğlu galiba başka televizyonlarla, gazetelerle karıştırdı bizi (Ulusal Kanal ve Aydınlık'ı). Biz AKP yetkililerinin kulağını çekeceği, "otur bakalım nereye gidiyorsun, gidip onunla konuşamazsın" diyeceği bir basın ve yayın kuruluşu değiliz. Ulusal Kanal, Türkiye'nin özgür, bağımsız, tarafsız yayın kuruluşudur."

Ulusal Kanal'ın Türkiye'nin milli çıkarlarına göre hareket ettiğini belirten Türkkan, "keşke Davutoğlu da bunu yapabilsedi" şeklinde konuştu. "Amerika istiyor diye Irak'ta, Libya'da yaşananları, iki yıldır Suriye'de dökülen kanı istikrar olarak, barış olarak görmüyoruz. Demokrasi çalışması olarak görmüyoruz. Biz Amerika istedi diye Türkiye aleyhine ve bölge ülkeleri aleyhine yapılan çalışmaları iyi göstermek, olumlu göstermek zorunda değiliz. Biz Türkiye'nin çıkarlarını savunuyoruz. Ulusal Kanal, Türkiye'nin milli kanalıdır ve Türkiye'nin milli çıkarlarını savunur. Keşke Sayın Davutoğlu da Türkiye'nin içişleri bakanı olarak Türkiye'nin çıkarlarını savunan siyasetler izleseydi. "

Ulusal Kanal ekranlarının Başbakan Tayyip Erdoğan ile Davutoğlu'na da açık olduğunu hatırlatan Türkkan "hodri meydan" dedi. "Eğer kendinize güveniyorsanız, fikirlerinize güveniyorsanız, icraatlarınıza Türkiye kamuoyuna açıklamasına güveniyorsanız 'buyurun, hodri meydan' diyoruz. Ulusal Kanal ekranları Sayın Davutoğlu'na da Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da açıktır."

ulusalkanal.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluBaşbakanBeşer EsadIrakİsrailRecep Tayyip ErdoğanSuriye
Görüş Bildir