Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Türkiyenin Gerçek Gündemi Değiştiriliyor'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiyenin Gerçek Gündemi Değiştiriliyor

Türkiyenin Gerçek Gündemi Değiştiriliyor

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Doğan, Türkiye’de 12 milyon insanın yoksulluk sınırının yaşadığını, ülkenin gerçek gündemini değiştirmek için geçen yıl Ramazan ayında Somali bu yılda Arakan'ın gündeme getirildiğini iddia etti.

CHP İl Binası’nda düzenlenen basın toplantısında Doğan, ülkede halka anlatılmak istenmeyen gündemin sürekli değiştirilmek istendiğini kaydetti. Yaşanılan olaylardan halka haber verilmediğini savunan Doğan, “Komşumuz Suriye’de olağanüstü gelişmeler var. Mezhepsel çatışmalar sanki sadece baskı rejimine karşı yürütülen bir özgürlük operasyonu gibi gösterilmek isteniyor. Emperyal güçler Suriye’de karanlık hesaplarını yapıyor. Ne yazık ki buna Türkiye alet ediliyor.” dedi.

Tarihten bu yana bir diplomasi dilinin var olduğunu hatırlatan Doğan, bu dille ülkelerin siyasi ilişkilerde bulunduğuna işaret etti. Amerika’nın bir fotoğrafın üzerinde diplomasi yaptığını ifade eden Emre Doğan, buna karşılık hükümetin çıkıp bir kelime edemediğini savundu. İktidarın çok basit bir nesne olan beyzboldan bile çekindiğini iddia eden Doğan, “Kendi çıkarları için mi çekiniyorlar? Bunu biz bilemiyoruz, açıklamıyorlar. Şemdinli’de yaşanan olayları açıklamadıkları gibi… Suriye kara sularında mı, uluslararası kara sularında mı düştü; uçağımıza ne olduğunu açıklamadıkları gibi… Amerika’dan Türkiye Cumhuriyeti hükümetine gösterilen sopanın nedenini de açıklamıyorlar. Ama biz bunun her yerde hesabını sormaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de 12 milyon insanın yoksulluk sınırının altında olduğunu öne süren Doğan,“Ama onlar geçen yıl gündemi değiştirmek için Somali’yi ortaya attıkları gibi bugün Arakan’da Başbakanın eşi gözyaşlarına boğuluyor. Yanında Türkiye Cumhuriyeti’ne gelmiş geçmiş tek çapsız Dışişleri Bakanı gözyaşlarına boğuluyor. Biz CHP’li gençler olarak içimize sindiremiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Toplantıda CHP İl Başkanı Orhan Sümer ve partili gençler hazır bulundu.

CİHAN

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiSuriye
Görüş Bildir