Türkiye’yi Tehdit Eden IŞİD’li Bursalı Esnaf Çıktı: 'Emri Bağdadi'den Almadık'

 > -

IŞİD’e yakın sosyal medya hesapları üzerinden önceki gün yayınlanan propaganda videosunda elinde tüfekler tutan üç IŞİD militanı, doğrudan Türkiye’yi hedef alan konuşmalar yapmıştı. Türkiye’yi tehdit eden IŞİD militanlarından Ebu Ammar Bursalı bir esnaf çıktı.

Vatan gazetesine konuşan Ebu Yusuf kod adlı militan, videonun 10 gün önce Suriye’nin IŞİD denemitindeki Rakka kentinde yaşayan bir grup Türk militan tarafından hazırlandığını söyledi. Videoyu hazırlayan ekibin adı: Hayat Medya Türkçe Masası...

Videodaki konuşmayı yapan ve fotoğraf karesinde de ortada görülen 45 yaşındaki Ebu Ammar habere göre Bursa’da esnaflık yapıyormuş. 

IŞİD’in lideri Ebubekir Bağdadi’den emir almadıklarını belirten Ebu Yusuf, Vatan’a şunları söylüyor: 

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye ve PKK’ya desteğini anlatmak ayrıca Türk halkına bir mesaj yollamak için bu videoyu hazırladık. IŞİD lideri Bağdadi’den bu konuda emir almadık. Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah. Videoyu hazırlayan ekibin adı, Hayat Medya Türkçe Masası. Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Ona göre politikamızı belirliyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir