Hollande Türkiye’ye Geliyor

 > -

Hollande Türkiye’ye Geliyor

Hollande Türkiye’ye Geliyor

Türkiye ile “yeni ve temiz bir sayfa” açmak istediğini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 2013 yılı başında Türkiye’ye geliyor.

Elysee kaynakları, bu ziyaretin ayrıntılarına ilişkin çalışmaların resmen başladığını fısıldadı. İki lider, önümüzdeki hafta New York’ta yapılacak BM 67. Genel Kurulu toplantısı vesilesiyle ikinci kez bir araya gelecek ve Hollande’ın olası Türkiye ziyaretini masaya yatıracak. Erdoğan ve Hollande, işbirliği içinde çalıştıkları Suriye dosyasının yanısıra, Türkiye ile Fransa arasında kopmaya neden olan AB üyeliği yolunda Fransa’nın açılmasını engellediği 5 fasıl ve inkâr yasası ile terörle mücadele konusunu da gündeme alacaklar.

Erdoğan davet etmişti

Başbakan Erdoğan, ilk kez 21 Haziran’da G-20 toplantısı vesilesiyle Meksika’da biraraya geldiği Hollande’ı “20 yıldır Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan bir Fransız cumhurbaşkanı olmadı” diyerek Türkiye’ye davet etmiş, Hollande da, “Bu benim için bir onur, bir ayrıcalıktır” diyerek daveti kabul etmişti. Fransa liderinin şubat ya da mart ayında Türkiye’de olması bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBaşbakanBirleşmiş MilletlerFransaSuriye
Görüş Bildir