Türkiye ve Hollanda Krizinde Son Durum: 40 İnek 'Sınır Dışı' Edildi

 > 
2.6bPAYLAŞIM

Türkiye ve Hollanda arasında yaşanan diplomatik kriz nedeniyle protestolar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kimi portakal sıkarak, kimi Fransa bayrağı yakarak Hollanda'ya tepkisini göstermişti. Bugün ise Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği üyeleri tarafından 40 inek kamyonete bindirilip Hollanda'ya gönderildi.

Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi'nin 'özür dilemezlerse ineğimi keseceğim' tepkisine benzer bir gelişme de bugün yaşandı. Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği üyeleri Hollanda’ya tepki için, ‘Holstein’ cinsi büyükbaş hayvanları kamyonete yükleyip bu ülkeye gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen tepkiler için 👇

Hollanda Krizi Sonrası Sinirlerimizin Ne Kadar Bozulduğunu Gösteren İlginç Tepkiler - onedio.com
Hollanda Krizi Sonrası Sinirlerimizin Ne Kadar Bozulduğunu Gösteren İlginç Tepkiler - onedio.com

Çanakkale’nin Biga ilçesindeki bir mezbahada üreticilerle bir araya gelen Birlik Başkanı Bülent Tunç Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Hollanda ile yaşanan gerilime üreticilerin büyük tepki gösterdiklerini söyledi.

Tunç, Hürriyet'e yaptığı açıklamada ise geri gönderdikleri hayvan sayısının 40 civarında olduğunu belirterek “Sembolik sayıda hayvan gönderdik. Eğer bu hayvanları almazlarsa gerekirse keser dağıtırız” dedi.

40 ineğin sınır dışı edilmesi sosyal medyada konuşuluyor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir