Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'de 2014 Yılı Boyunca Twitter Kuşunun En Çok Öttüğü 20 Konu

 > 
107PAYLAŞIM

Yine bir yılı daha arkamızda bırakmak üzereyiz. Gerek takvim yapraklarındaki duruşuyla, gerek telafuzuyla 2015 yılını kabullenmemize biraz daha var gibi. Ülkece acısıyla, tatlısıyla geride bıraktığımız yılın yansımalarını sosyal medyada nokta atışıyla bulmak mümkün. 2014 yılında Türkiye'de öne çıkan kişi ve muhabbetleri derlemek pekala zor bir iş olsa da sizlere özet geçmememiz için hiç bir neden yok...

1. fuatavni | Zulme dur diyorum

Ülkemizde 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Twitter'da doğmuş bir fenomen. 2014 yılında, Twitter'da dile getirmiş olduğu iddialarla oldukça dikkat çeken fuatavni'nin gerçek kimliğine ulaşmak ise şu an için iktidar partisinin en büyük hayali. Zira dile getirmiş olduğu konuların ve iddiaların çoğu zaman doğru çıkması iktidar cephesinde tedirginliğe yol açıyor. IP adresinin tespit edilebilmesi için hesabından çocuk pornosu paylaşması gerek ki ülke gündemi üzerinde sık sık açıklamalarda bulunan birinin böyle bir durumla karşı karşıya kalmayacağı aşikar. Kendisini 'iktidar partisi içinde cemaat adamı' olduğunu iddia edenlere ise bir cevabı var.

Güzel insanlar, şunu hepiniz not edin. Ben Gülen'in adamı değilim. Gülenci değilim. Onun talimatıyla hareket etmiyorum.
Zulme dur diyorum

Daha detaylı bilgi için: Fuat Avni ile "V for Vendetta" Arasındaki 14 Benzerlik

2. Atilla Taş | Erdoğan’ı sevmemem için sadece 10 sebep

2014 yılında Twitter'da gerçek anlamda yükselişe geçen isimlerden. Siyaseti bildiğimiz tarzın dışında yorumlayan ve siyasi beklentilerinin gerçekleşmesi halinde insanları konser vermekle tehdit eden(!) Atilla Taş sene boyunca atmış olduğu tweetler ve yapmış olduğu yorumlarla öne çıkan isimlerden. Fakat öyle bir tweet attı ki diğerlerinden çok daha fazla konuşuldu.

Daha detaylı bilgin için: Atilla Taş 10 Madde ile Erdoğan'ı Neden Sevmediğini Yazdı

3. CEREN the IRISH | Kimse sizinle tavuk döner yemek zorunda değil

Dedi. Kendi kendine sitem etmişti oysaki hem bundan kime neydi? Fakat öyle olmadı. Öylesine bir yakarıştı ki bu kanayan yaraya tuz basmıştı sanki. Atılan bu tweet yayıldı, yayıldı ve en son sonunda Twitter gündemini günlerce rehin almaya kadar gitti. Taraflar öylesine ikiye ayrılmıştı ki Kızıldeniz ŞOK. Tavuk dönerin sevgiliyle yenilip yenilemeyeceği tartışıldı günlerce fakat bir sonuç alınamadı olaydan. Geriye ise 2014'te Twitter'da en çok konuşulanlardan bu mühim konu kaldı.

Daha detaylı bilgi için: Twitter'daki 'Tavuk Döner' Muhabbeti Üzerine Atılmış Seçmece Tweetler

4. Taner Yıldız | Kedi trafoya 4 metreden iki burgu bir salto yaptı

Seçim döneminin en çok konuşulan konularıdan biriydi Bakan Taner Yıldız'ın yaptığı açıklama. Bazı şehirlerde oy sayımı yapıldığı esnada elektrikler gitmiş ve bu durum haliyle tepkilere neden olmuştu. Hemen ardından konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Yıldız kedinin 4 metre civarından trafoya atladığını ve bunun düzenli bir olay olduğunu seçimlerle bağdaştırılmaması gerektiğini dile getirdi. Biz de haliyle bağdaştırmadık ama Twitter'da üstüne çok konuştuk.

Daha detaylı bilgi için: Sosyal Medyadaki En Komik 29 "Kedi Lobisi" Capsi

5. İlber Ortaylı | Çok Cahilsin

Abbas Güçlü'nün 'Genç Bakış' programında tarihte yaşanan olayların yanlış değerlendirilmesine kızan İlber Ortaylı hocamız önce bu iddiaları ortaya atan insanları 'yarım cahillik'le suçlamış bu da yetmemiş olayı çeyrek cahilliğe kadar götürmüştü. Bu olayın hemen ardından 2014'ün nerdeyse tamamında Twitter'da konuşulan isim oldu. Bir çok parodi hesabın da devreye girmesiyle üzerine yüzlerce caps yapıldı. Yapılan bu capsler haç gösterilen vampir misali cahillerin en büyük korkulu rüyası oldu.

Daha detaylı bilgi için: İlber Ortaylı Cahilliğe Karşı! Ortaylı'nın Aptallara Verdiği 17 Ayar

6. Fethullah Gülen | Kim paralelse Allah onun belasını versin

Medeni bir şekilde ayrılma yaşamadı iktidar ile cemaat. Bir sabah uyandık ki ne vitrin kalmış ne vazo. Ülkenin çocukları olarak mağdur olduk. Yapılan operasyonlarla velayetimiz bir cemaate geçti bir iktidara. Twitter'ın en çok konuşulanlar listesinde Fettullah Gülen'in beddua seansları yer alıyor. Ateş salmalardan, yerin yedi kat dibine batırmalar, çıkarmalar, sonra tekrardan yere vurmalar. Gülen hocanın okyanus ötesi konuşmaları haliyle bu senenin unutulmazları arasında yer aldı.

Daha detaylı bilgi için: Fethullah Hoca’nın Bedduası İle İlgili Sosyal Medyada En Çok Paylaşılan 16 Şey

7. Cumhurbaşkanı Seçimleri | Yıldız Tilbe'ye Evet

Yıldız Tilbe'nin liderliğini üstlendiği alternatif Cumhurbaşkanı adayları pusulada yer aldı ve bu isimler haliyle bir akım oluşturdu. Sibel Can'dan, Aziz Yıldırım'a bir çok ünlü sima gönüllerde Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazananı oldu. Sevgilinin fotoğrafını koyup 'Cumhurbaşkanım da sensin, İçişleri Bakanım da sen' demeye kadar gitti olay. Yanlış aday seçimleriyle sonucu daha önceden belli olan seçimin pusulaları, yaratıcı zekamızın en büyük eğlencesi oldu ve adını Twitter'ın 2014'te popüler olan akımlarının arasına yazdırdı.

Daha detaylı bilgi için: Cumhurbaşkanlığı İçin 15 Alternatif Aday

8. Bülent Arınç | Kadın Herkesin İçerisinde Kahkaha Atmayacak

İş yerinde, arkadaşlarının yanında videoyu izleyen kadınların henüz uyarıyı almışken iffet halinden uzaklaştığı hadise. Bu sene türevlerini çok duyduğumuz söylemlerden sadece biri fakat en çok konuşulanlar arasında yer alır Arınç'ın söylemi. 2014'te ülke olarak geçirdiğimiz felaketlerin ardından kadını erkeği olmadan kaçımızın kahkaha atmaya mecali kaldı ki sanki?

Daha detaylı bilgi için: Sosyal Medyada Arınç'a Tepki: #direnkahkaha

9. Nur Yerlitaş | Ay Sebastian

Tarz olmak, ikoncan olmak böyle bir şey. Yaşıtları bu hareketleri kliplerde 'Allahım reva mıydı bu?' manasında sergilerken onun seçimi Metalica dinlemek ve Nothing Else Matters şarkısına alternatif klip çekmekten yana oldu. Jürisi olduğu yarışma programında küllerinden doğan Nur Yerlitaş memnuniyetsiz tavrıyla ne kadar da tatminden uzak bir kadın olduğunu gösterdi bizlere. Yapılan capsler ile birlikte Twitter'da alıp yürüyen Yerlitaş 2014 Twitter'da en çok konuşulanlar listesine son anda girmeyi başardı.

Daha detaylı bilgi için: Gülerken Çenenizin Ağrımasına Sebep Olacak En İyi 23  Nurella Caps'i

10. Twitter'ın Kapatılması | Artık bülbül ötmüyor, gül dolu Türkiye'mde

Yaşanan gerilimleri günleri bitirme yöntemi Twitter'ı kapatmaya kadar gitmişti bir dönem. Bu mevzu da 2014 yılında Twitter'ın en çok konuşulanlar listesinde yer aldı ülkemizde. DNS değiştirmeyi beceremeyenler bir müddet dışarda kalmış olsalar da içerde olanların tabiriyle 'biz bizeydik'

Daha detaylı bilgi için: Twitter Yasağı ile İlgili Sosyal Medya'da En Çok Paylaşılan 37 Caps

11. Acun Ilıcalı ve Adriana Lima | Sözümüz vardı birbirimize, bu dünyada başkasının olmayacaktık

Millet gazetesinin 'evlenecekler' haberinden sonra iddiaların ardı arkası kesilmedi, önü alınamadı. Taraftarlardan yalanlama haberleri gelmiş olmasına rağmen durur mu Türk milleti olayı kendilerince çoktan onaylamışlardı bile. Yenge diyorlardı yenge, sen gel biz başımızın tacı yaparız seni diyorlardı. İddialar askıda. Ama ümidinizi yitirmeyin güzel insanlar güzel günler yakın olabilir.

Daha detaylı bilgin için: Adriana Lima & Acun Ilıcalı Aşkıyla İlgili Sosyal Medyada Paylaşılan En Komik 15 Caps

12. Cumhurbaşkanı Erdoğan | Kristof Kolomb anılarında Güney Amerika'da bir camii'den bahseder

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi kapanış toplantısında yaptığı konuşmada; Amerika kıtasını Kristof Kolomb’un değil, Müslümanların keşfettiğini söyledi. ''Amerika’yı Kolomb değil 1178’de Müslümanlar keşfetti'' diyen Erdoğan, ''Kristof Kolomb anılarında, Amerika kıtasında dağın tepesinde gördüğü bir camiden bahseder. Kristof Kolomb’un bahsettiği Küba’daki o dağın tepesine bir cami yakışır” ifadelerini kullandı.

Ve tabi bu ifadeye tepkiler gecikmedi.

Daha detaylı bilgi için: Küba'ya Yapılması Düşünülen Cami Hakkında Sosyal Medya'da Verilen Dikkat Çeken Tepkiler

13. 'Temsili' Akımı | İnce görmeyi sevenlere

Yılın ikinci yarısından itibaren ivme kazanmış olan akım. Twitter'ın bu sene öne çıkan olaylarını espri bir şekilde dile getirme itemi olarak da kabul edebiliriz kendilerini. Esprinin incesini sevenler için büyük bir nimet olan bu akım 2015 yılında da devam ederse ne mutlu bize.

Daha detaylı bilgi için: Sosyal Medyadaki En Komik 30 “Temsili” Mizahı Örneği

14. Bedelli Askerlik | Vatan sana param feda

Ha çıktı ha çıkacak derken bekleyen herkesi sevince boğan haber. Sosyal medyada en çok konuşulanlar listesine son anda girmeyi başaranlardan ayrıca. 2 Ocak 1988 tarihinden itibaren doğanların askere paşa paşa gideceklerini dile getirmeye gerek yok sanırım. Neyse ki paşa olarak gidecekler ya er olsalardı?

Daha detaylı bilgi için: Sosyal Medyada En Çok Paylaşılan 17 Komik Bedelli Askerlik Caps'i

15. Kemal Kılıçdaroğlu | Hangi para acıyı dindirir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na partisinin TBMM grup salonuna girişte bir kişi tarafından yumruklu saldırıda bulunulmuştu. Çok ilginçtir saldırıdan daha çok saldırı sonrası uygulanan tedavi yöntemi sosyal medyada konuşulmuş ve her zamanki gibi olaya yine mizahi yaklaşımlarda bulunulmuştu.

Daha detaylı bilgi için: Sosyal Medya'da Paylaşılan 12 Kılıçdaroğlu Yumruk Montesi

16. Melih Gökçek | Bir Twitter Sevdalısı

23 Haziran sabahı Siber Ergenekon Tim adlı grubun hacklediği @06melihgokcek hesabından atılan tweetler o zaman için eğlenceli anlara sahne olmuştu. Atılan her tweet'in sosyal medyada fazlaca yer bulması bu olayı da 2014'ün unutulmazları arasına sokmayı başardı.

Daha fazla bilgi için: Melih Gökçek'in Hacklenen Twitter Hesabından Atılmış 16 Tweet

17. Türkiye - Brezilya Hazırlık Maçı | Döndürmeyin çocuklarrrr, şimdi işimiz daha zor

Brezilya'nın bizi evire çevire yendiği akşamdan uzun uzun bahsetmek, futbolda ne kadar geriye adımlar attığımızı hatırlamamıza neden olur o yüzdendir ki tekrar tekrar yara deşmeye gerek yok. Temiz yenildiğimiz akşamın yankıları sosyal medyada haliyle gündem olmuştu. Biz yine kendimizi esprili bir şekilde eleştirdik, güldük, eğlendik. Durmak yok geriye sarmaya devam...

Daha detaylı bilgi için: Türkiye - Brezilya Maçının Ardından Sosyal Medya Geyikleri

18. Yerel Seçimler | Tatava yapma, bas geç!

trthaberstatic.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com

Yerel seçimler bu sene içinde Twitter'da en çok konuşulanlar arasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor. Her seçim döneminde olduğu gibi bir çok tartışma yaşandı, bir çok iddia ortaya atıldı. Öyle ya da böyle o da sonuçlandı ve bitti. Aklımızda 'tatava yapma bas geç' kaldı, tatava yapanlar sınıfta kaldı.

Daha fazla bilgi için: Sosyal Medyanın, Yaratıcılığın Doruklarında Olduğu 24 Görselle "Tatava Yapma Bas Geç!"

Daha fazla bilgi için: Seçimlerle İlgili Sosyal Medyada En Çok Paylaşılan 35 Caps

19. Demet Evgar - Acun Ilıcalı | Acun nasıl zengin oldu?

Demet Evgar'ın Acun Ilıcalı'nın programına misafir jüri olarak konuk olması olayların başlangıç yeri. Programdaki hafif sürtüşmenin ardından Demet Evgar'ın twitter hesabı olduğu iddia edilen hesaptan bir anda ilginç tweetler gelmeye başladı. Daha sonrasında olaya her iki taraftan yalanlamalar gelmiş olsa da geriye Twitter'da çok konuşulan bir durum kaldı.

Daha fazla detay için: Acun Nasıl Zengin Oldu? - Demet Evgar, Acun Ilıcalı'ya Twitter'dan Adeta Savaş Açtı!

20. Soma ve Ermenek | Kömür karası acılar

Hatırlayınız o acıyı, hatırlayınız hayatımızda hiç görmediğimiz insanlar için televizyon başında, bilgisayar karşısında gözlerimizin dolu dolu olduğunu. Soma ve Ermenek'te hayatını kaybeden işçilerimizin pırıl pırıl yürekleri yerin yüzlerce metre altında ekmeğinin peşinde kaldı. Hayatını kaybeden tüm işçilerimizin ruhları şad olsun.

Maalesef daha detaylı bilgi için: Soma'daki Maden Faciası ile İlgili Sosyal Medyadaki Dikkat Çekici Paylaşımlar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ato1212

kadın herkes içinde kahakaha atmayacak mı. oooo süper yaşasın şeriat devlet olma yolunda ilerliyoruz

farukken

temsili akımını kim başlattı, bari onu da yazsaydınız :(

sessizlik-furyasi

Kemale atılan yumruk.

Görüş Bildir