Görüş Bildir

Türkiye Mutluluk Sıralamasında 76'ncı

Anasayfa > Gündem

'World Happiness Report 2015” araştırmasına göre, dünyanın en mutlu insanları İsviçre halkı olurken, Türkiye 76'ncı sırada yer aldı.

Araştırmaya göre Danimarkalılar artık dünyanın en mutlu insanları değil. İki sıra birden gerileyen Danimarkalılar, mutlulukta İsviçre ve İzlanda halklarının ardından üçüncü sırada yer aldı. 

Araştırmada Norveç dördüncü, Kanada ise dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı beşinci ülke oldu.

ABD’nin Meksiko’nun ardından 15’nci sırada yer alabildiği mutluluk sıralamasında, Almanya’nın yeri 26, Fransa’nın ise 29.

Mutluluk endeksinde Türkiye ise 76.  sırada yer aldı. Türkiye’nin Cezayir (69), Kosova (70), Türkmenistan (70), Endonezya (74) ve Vietnam’ın (75) arkasında yer alması dikkati çekti. Sıralamada Türkiye’yi Kıgızistan (77) ve Nijerya (78) takip ediyor.

New York’ta açıklanan “World Happiness Report 2015” raporuna göre, yer yüzünün en mutlu insanlarının yaşadığı ilk on ülke ise şöyle:

1- İsviçre

1- İsviçre

2- İzlanda

2- İzlanda

3- Danimarka

3- Danimarka

4- Norveç

4- Norveç

5- Kanada

5- Kanada

6- Finlandiya

6- Finlandiya

7- Hollanda

7- Hollanda

8- İsveç

8- İsveç

9- Yeni Zelanda

9- Yeni Zelanda

10- Avustralya

10- Avustralya
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
3
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Seytantuylu

Amk böyle ülkenin.

vayarkadas

ulan bu üst nesillerin her kötü olayda "buna da şükür" kafasının ne kadar saçma olduğunu öğrendiğimiz için mutsuz insanlarız biz. gerçekleşmeyecek diye hayal... Devamını Gör

Arwen

Katılıyorum.. otomatik olarak şükür etmek aşılanmış bize, gelecek için adım atmak maalesef yok.. yada kurulu düzeni bozma eğilimi bizim neslimize henüz aktar... Devamını Gör

cnsfrd

76'lık oldukça iyi bence. Dünya'da 210 ülke var. bizde hakettiğimiz yerdeyiz. yanı 3. dünya ülkelerinin yanında. bunu biz yaptık. başkalarını suçlamayın.