Türkiye En İyiler Listesinde!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye En İyiler Listesinde!

Türkiye En İyiler Listesinde!

ABD'de yayımlanan üç dergi, Türkiye, Mevlana felsefesi ve İstanbul'u sayfalarına taşıdı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ünlü lüks turizm dergisi Conde Nast Traveler, Mayıs'ta çıkan "2011 Conde Nast Traveler En İyiler Listesi" başlıklı özel sayısında Türkiye'ye geniş yer verildi.
Derginin editör ve yazarlarından oluşan seçici heyet tarafından 1986'dan itibaren her yıl yüzlerce yerin ziyaret edilmesi ve kişisel deneyimler sonucu belirlenen dünyanın en iyi otelleri, SPA merkezleri ve restoranlarının yer aldığı listede, bu yıl Türkiye de bulunuyor.
Tebrik Mektubu
Derginin editörü ve ikinci başkanı Carolyn Kremins, Türk Ateşeliği'ne gönderdiği tebrik mektubunda, "En İyiler Listesi" için belirledikleri kriterlere bu yıl dünya çapında sadece 121 otel, 35 SPA merkezi ve 20 restoranın uyduğunu bildirdi. Kremins, Türkiye'nin bu listede, Bodrum'daki 3 otel ve ESPA SPA Merkezi ile yer aldığını belirtti.
Mevlana ve Konya
ABD'de yayımlanan 1 milyonu aşkın tirajlı Departures Dergisi'nin Mayıs-Haziran sayısında da yazar Brad Gooch'un Konya ile ilgili makalesi yer aldı.
"Türkiye'nin Sihirli ve Mistik Turu" başlığıyla yayımlanan makalede, İslam ve tasavvuf dünyasında ünlü şair ve düşünce adamı Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatı ve felsefesi, onun özlü sözleri ve çeşitli şiirleriyle anlatıldı.
ABD'nin seyahat alanında önde gelen dergilerinden Afar ise Mayıs sayısında İstanbul'un sanatsal ve kültürel gelişimini sayfalarına taşıdı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBodrumİstanbul
Görüş Bildir