Ertuğrul Soysal: Türkiye, Ekonomide İstikrarı Sürdürüyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye, Ekonomide İstikrarı Sürdürüyor

Türkiye, Ekonomide İstikrarı Sürdürüyor

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Türkiye’nin son 10 yılda ekonomide yakaladığı istikrar ve güven ortamını sürdürdüğünü söyledi.

Meclis bütçe görüşmelerinin ardından hafta sonunu geçirmek üzere Yozgat’a gelen Milletvekili Soysal, burada bir firmanın açılış törenine katıldı. Daha sonra ilde esnaf ziyaretlerinde bulunan Soysal, esnaflarla sohbet ederek Yozgat ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkenin refah seviyesinin her geçen gün yükseldiğini belirten Sosyal, "AK Parti İktidarı ile ülkemiz altın çağını yaşıyor. AK Parti iktidara gelmeden önce ülkemizde bir belirsizlik hakimdi. Kimsenin kimseye güveni kalmamış, kapanan işyerleri, memur, işçi kredi kartı faizleri altında intiharın eşiğine gelmiş ve benzer durumda olan çiftçimizin de kapısındaki traktörü haczedilmişti. Şimdi memurumuzun büyük çoğunluğunun evi ve arabası var. Aynı şekilde gidin çiftçimize, köylümüze kapısında yeni traktörü görmeniz mümkün. Bunlar maalesef Türkiyemizde yaşanılan acı gerçeklerdi. Başbakanımız ve yol arkadaşlarının başarılı çalışmaları ile ülkemiz o günlerden bugünlere geldi." dedi.

Krizle mücadele eden yada krizin etkisinden kurtulmanın yollarını arayan Avrupa ülkelerinin Türkiye’yi örnek aldığını ifade eden Soysal, "Ülkemizi batılı ülkeler ve Ortadoğu ülkeleri örnek model olarak gösteriyor. Yanı başımızdaki Yunanistan’ın hali ortada. Diğer batılı ülkelerde benzer durumlarla karşı karşıya. Fakat ülkemizin dört bir tarafında kamu ve özel teşebbüs yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Bunları kimse görmezden gelemez."

Muhalefet parti liderlerinin eleştiri yapmalarının normal olduğunu belirten Soysal, şöyle devam etti: "Fakat eleştiri yaparken de önce etrafına bir bakacak. Türkiye’nin dününü unutmayacak nereden nereye geldiğini görecek. AK Parti, Türk demokrasi tarihine, Türk siyasi hayatına yüksek değerler manzumesi katmıştır. Kuruluşundan günümüze kadar Ak kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmıştır."

"CUMHURİYETİN 100. YILINDA DÜNYANIN İLK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ OLACAĞIZ"

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın işaret ettiği hedefler doğrultusunda Türkiye’nin 2023 vizyonunda dünyada ülkeleri arasında ilk 10’da yerini alacağını söyleyen Soysal, "Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te Başbakanımızın koyduğu hedefler doğrultusunda Türkiye, ekonomisiyle, teknolojisiyle, demokrasi ve özgürlükleriyle dünyanın gelişmiş ilk 10 ülkesi arasında yer alacaktır. Yapılan tüm reformlar atılan dev adımlar devrim niteliğindeki gelişmeler göstermektedir ki hizmette ve başarıda sınır tanımayan bir anlayışın, bu milletin sevgisini, sevdasını, aşkını yüreğinde taşıyan, millete hizmet aşkıyla yanan, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaya çalışan, halkımızın teveccühüne mazhar olan AK Parti'nin AK kadrolarıdır. Bu başarının baş mimarı olarak da her seçimde bizlerden desteğini esirgemeyen halkımızdır. Biz dil, din, ırk ve mezhep gözetmeksizin bu vatan toprakları üzerinde yaşayan insanımızın hepsini kucaklamışız. Bizden önceki hükümetlere baktığımızda çiftçimiz, esnafımız, memurumuz, ve işadamımız yarına güvenle bakamıyordu. Kredi faizleri almış başını gitmiş yatırımcı iş yapmaya korkar olmuştu. O günlerden bugünlere geldik. Şuan yatırımcımız 50 yıl sonrasını planlayarak yatırım yapabiliyor. Çiftçimiz üreticimiz yarınına güvenle bakabiliyor.” şeklinde konuştu.

Soysal, Yozgat esnaf ziyaretinin ardından Sorgun ilçesine giderek burada da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ziyaretine Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz de katıldı.

CHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAltınBaşbakanKredi KartıRecep Tayyip ErdoğanYozgatYunanistanmemur
Görüş Bildir