Davutoğlu: 'Önemli Bulgulara Ulaşıldı'

 > -

Türkiye'den Paris Suikastıyla İlgili Önemli Açıklama

Türkiye'den Paris Suikastıyla İlgili Önemli Açıklama

Paris'te üç PKK'lı kadının öldürüldüğü suikastla ilgili açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Önemli bulgulara ulaşılmakta olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Fransa ile temas halindeyiz. Önemli bulgulara ulaşılmakta olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki günlerde, kısa sürede içerisinde bu konuda daha somut bilgiler verilebilir duruma gelinecek" dedi.

Davutoğlu, Paris'te öldürülen üç kadınla ilgili yürütülen soruşturmaların istikametinin baştan itibaren “iç hesaplaşma” yönünde olduğunu belirterek, “Ama bunlar adli süreçlerdir aynı zamanda. Nihai neticeye ulaşmadan bir şey söylemek doğru olmaz” ifadesini kullandı.

FRANSA'DAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Fransa'da 9 Ocak'ta üç PKK'lı kadının öldürülmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, geçtiğimiz Perşembe gözaltına alınanlardan birinin serbest bırakıldı, diğeri ise cinayet suçlamasıyla tutuklandı.

Fransız savcılığı, isminin Ömer olduğunu doğruladığı zanlının, “bir terör örgütü ile bağlantılı olarak cinayet işlemekten” sorgulamasının devamına ve “terör örgütü ile bağlantılı olarak cinayet” iddiasıyla da soruşturma açılmasına karar verdi. Zanlının soyadı henüz açıklanmadı.

Serbest bırakılan kişinin ise Muş Vartolu Yüksel A. olduğu öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Davutoğlu: 'Önemli Bulgulara Ulaşıldı'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluFransaMuşTerör
Görüş Bildir