Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Türkiye’de Sürdürülebilir Yaşamı Mümkün Kılan 10 Ekolojik Yaşam Çiftliği

0PAYLAŞIM

Organik tarımın sürdürülebilmesi için ekolojik yaşam çiftlikleri önemli bir yere sahip. Peki, Türkiye'de hangi şehirlerde ekolojik yaşam çiftliği var biliyor musun? Öğrenelim bakalım!

1. Grandma’s Wonderland, İstanbul

Şehirli bir ailenin toprağa dönme hayalini kurmasıyla ortaya çıkan Grandma's Wonderland, şehrin yorucu atmosferinden uzaklaşmak isteyenlerin ziyaret edebileceği bir ekolojik yaşam çiftliklerinden. Ziyaretçiler çiftliğin tarlalarından tabaklarına gelen ürünler ile karınlarını doyurup açık havada meditasyon yapabiliyor.

2. Vadi Alaçatı, İzmir

Delikli Koyu'nun yamacında bulunan Vadi Alaçatı, çiftlik hayatını deneyimlemek isteyenlere benzersiz bir macera yaşatıyor. Ekolojik yaşam çiftliğinde organik tarıma ortak olabilir, lavanta bahçesinde lavanta toplayabilir, tavukları besleyebilir veya açık havada uzun yürüyüşler yapabilirsiniz!

3. Palivor Çiftliği, Kırklareli

Kendinizi harika bir manzaraya sahip bir tablonun içindeymiş gibi hissedeceğiniz Palivor Çiftliği, 140 dönüm arazi üzerinde kurulu bir ekolojik yaşam çiftliği. Çiftlikte yer alan müstakil evlerin her birinin kendine ait bir organik tarlası bulunuyor. Organik tarımın doyasıya varmak için doğru tercih!

4. Narköy, Kocaeli

Sürdürülebilirlik amacını ön plana alınarak kurulan Narköy ekolojik yaşam çiftliği, düşük karbon ayak izine sahip hafif çelik sistemleri ile inşa edilmiş. Çiftliğin her ölçeğinde geri dönüşümlü ve doğal içerikli malzemeler kullanılmış. Doğanın içinde olurken aynı zamanda doğaya zarar vermiyor olmak oldukça önemli!

5. İksirli Çiftlik, Kastamonu

Kastamonu'daki ekolojik yaşam çiftliğinde reçel, pekmez ve marmelat yapabilir, turşu kurabilir, tohumların ekimini yapabilir veya tavuklardan yumurta toplayabilirsiniz! Doğal yaşama dair özlemini duyduğunuz her şeyi İksirli Çiftlik'te bulabilirsiniz.

6. Bayramiç Yeniköy, Çanakkale

Bayramiç Yeniköy ekolojik yaşam çiftliğinin temel amacı, yerel tohumlarımıza sahip çıkarak organik tarım yapmak. Böylece kendi kendine yeten bir köy oluşturulmaya çalışılmış, başarılı da olunmuş!

7. Sevgi Ana Çiftliği, İzmir

Sevgi Ana Çiftliği'nde dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile çiftlikte görev alanlar deneyimlerini, bilgilerini paylaşıyor ve bir sonraki aşamada da ziyaretçilerle birlikte üretim yapılıyor. Çiftlikte doğal yaşama ait her şey var!

8. Pastoral Vadi, Muğla

Zengin biyolojik çeşitliliğe sahip olan Pastoral Vadi'de ekolojik yöntemlerle organik tarım yapılırken bir yanda da keçi, koyun, ördek, at ve tavuk gibi çiftlik hayvanları da besleniyor.

9. HerbaFarm, Muğla

Muğla'da yer alan bu ekolojik yaşam çiftliğinde pek çok mevsimlik meyve sebzenin yanı sıra melisa, karabaşotu, sarı kantaron, biberiye, lavanta de defne gibi tıbbi ve aromatik bitkiler de yetiştiriliyor. HerbaFarm'da ayrıca ziyaretçilere doğal yaşamla alakalı eğitimler de veriliyor.

10. Furma Ekolojik Yaşam Çiftliği, İzmir

Kafanızı dinleyeceğiniz ve bir yandan da doğal yaşama doyacağınız serüvene ihtiyacınız varsa, Furma Ekolojik Yaşam Çiftliği bu isteğinizi karşılayabilir! Bu ekolojik yaşam çiftliğinde zeytin ağaçları arasında yoga yapabilir ve ekolojik tarım aktivitelerine yakından göz atabilirsiniz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Güzel yerler gezilmeli korona bittikten sonra tabi.

eexorciist

3 palivor çiftliğinde evler 2 milyondan başlıyor aylık kira 45 bin

Görüş Bildir